امیرعبداللهیان: سفر رئیس جمهور به روسیه نقطه عطفی در سیاست حُسنِ همسایگی و نگاه به شرق است
سرویس سیاسی - وزیر امور خارجه در آستانه سفر رییس جمهور به روسیه نگاه راهبردی ایران و روسیه به مناسبات خارجی را نقطه اتکای روابط جدید دانست.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از ایسنا - حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگوی اختصاصی با نورنیوز عنوان داشت: موضع اصولی جمهوری اسلامی ایران، تامین امنیت منطقه از سوی کشورهای منطقه است و همواره بر سیاست اصولی خود در تقویت حسن همجواری، اعتمادسازی و گفتگو با همسایگان تاکید داشته و حصول امنیت پایدار را جز از طریق همکاری، مشارکت و صلح ممکن نمی داند.

وی افزود: موضوعات متنوع راهبردی در روابط تهران و مسکو وجود دارد. ما روسیه پوتین را متفاوت از شوروی سابق دانسته و نگاه راهبردی دو کشور به مناسبات خارجی را نقطه اتکای روابط جدید می دانیم.

وزیر خارجه ادامه داد: توسعه همکاری های تجاری دو کشور، گسترش همکاری های بلندمدت و رفع برخی از موانع از جمله ضعف زیرساخت ها، منابع مالی و سرمایه گذاری و تلاش برای بی اثر کردن تحریم های بین المللی علیه دو کشور، به طور جدی در دستور کار قرار گرفته است. سفر رئیس جمهور به روسیه نقطه عطفی در سیاست حسنِ همسایگی و نگاه به شرق است.

منبع : خبرگزاری ایسنا