20 روز نگهداری در (بونکر) بدون اجازه هواخوری  -  افشاگری همسر دیپلمات

20 روز نگهداری در (بونکر) بدون اجازه هواخوری - افشاگری همسر دیپلمات

۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۳ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس سیاسی - دیپلمات اسیر ایرانی در بلژیک در دستنوشته‌ای، رفتار غیرانسانی مدعیان حقوق بشر اروپایی را افشا کرد.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از همشهری - مهر، اسدالله اسدی در قالب دو دستنوشته که همسرش در صفحه شخصی اش منتشر کرده، نوشته است: «هیچ زندانی باور نمی کرد که من ۲۰ روز در بونکر نگهداری شده ام. بدترین افراد، چند شب در بونکر نگهداری می شدند و مجدداً به سلول خود باز می گشتند.

در تمام ۲۰ روز اجازه هواخوری جمعی به من داده نشد. در بونکر کلیه وسایلم را پشت در گذاشتند، به جز یک عدد تشک پلاستیکی، یک پتو و یک توالت فرنگی هیچ چیز نبود و کف و سقف با کاشی و سرامیک بدرنگ پوشیده شده بود به نحوی که آن را به یک غسالخانه شبیه کرده بود.»

اسدالله اسدی دبیر سوم سفارت جمهوری اسلامی ایران در وین اتریش است. وی در سال ۲۰۱۸ در حالی که در اتوبانی در ایالت بایرن آلمان در حال بازگشت به محل سکونتش در اتریش بود، به اتهام واهی دست داشتن در عملیات بمب گذاری علیه گردهمایی سازمان تروریستی منافقین در پاریس بازداشت شد؛ دستگیری که بی توجه به مصونیت دیپلماتیک او به طور بی سابقه ای برخلاف کنوانسیون های بین المللی انجام شد. روز پنجشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ دادگاه کیفری آنتورپ (بلژیک)، با رد مصونیت دیپلماتیک اسدالله اسدی، وی را به ۲۰ سال زندان محکوم کرد. عملیات مشترک دستگیری این دیپلمات ایرانی توسط پلیس امنیت اتریش، بلژیک، فرانسه، آلمان و لوکزامبورگ، بر مبنای اطلاعات دروغین عوامل رژیم صهیونیستی و همچنین گروهک تروریستی منافقین بود.

منبع : همشهری آنلاین

آخرین اخبار سرویس سیاسی