واردات خودرو نباید در اختیار  خودروسازان قرار گیرد

واردات خودرو نباید در اختیار خودروسازان قرار گیرد

۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۷:۲۴ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس سیاسی - عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: واردات خودرو به کشور با هدف ایجاد رقابت در صنعت خودرو در کشور انجام می‌شود لذا نباید واردات آن در انحصار مسببان وضعت موجود صنعت خودروسازی کشور قرار گیرد.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از فارس - مجتبی یوسفی نماینده مردم اهواز در مجلس در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی گفت: ما در هر جایی که انحصار داشته باشیم شاهد افزایش قیمت و کاهش کیفیت کالاهای تولید شده هستیم.

وی افزود: با هدف حمایت از تولید داخل، واردات خودرو به کشور با محدودیت و ممنوعیت هایی در سال های قبل همراه بوده که این مسأله باعث ایجاد رانت برای خودروسازان ما شده است.

عضو هیأت رئیسه مجلس اظهار داشت: انحصار برای خودروسازان نه تنها باعث افزایش قیمت و کاهش کیفیت کالاهای تولید برای مصرف کنندگان می شود بلکه جلوی فعالیت تولیدکنندگان واقعی را نیز می گیرد.

یوسفی خاطرنشان کرد: بسیاری از کشورها در سایه بازار رقابتی امروز به جایگاه رفیعی در صنعت خودروسازی رسیده و خودروهای تولیدی شان به کشورهای دیگر صادر نیز می شود.

وی افزود: واردات خودرو به کشور با هدف ایجاد رقابت در صنعت خودرو در کشور انجام می شود لذا نباید واردات آن در انحصار مسببان وضعت موجود صنعت خودروسازی کشور قرار گیرد. چرا که در این صورت نقض قرض صورت گرفته و ما باز شاهد انحصار خواهیم بود.

منبع : خبرگزاری فارس

آخرین اخبار سرویس سیاسی