قالیباف: آیت الله فاطمی نیا راهنمای خواص و مایهٔ دلگرمی و امیدواری مؤمنان بود
سرویس سیاسی - رئیس مجلس با تسلیت ارتحال آیت الله فاطمی نیا گفت: این مرحوم در برهه‌های حساس تاریخ انقلاب اسلامی با دفاع صریح و راهگشا از آرمان‌ها، مکتب امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب، راهنمای خواص و مایهٔ دلگرمی و امیدواری مؤمنان بود.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از فارس - محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی رحلت آیت الله سید عبدالله فاطمی نیا را تسلیت گفت.

متن این پیام به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

إذا مات العالم ثُلم فی الإسلام ثَلمة لا یسدّها شیء إلى یوم القیامة

خبر درگذشت عالم ربانی، عارف واصل، مورخ، کتاب شناس و ادیب چیره دست، معلم اخلاق و مراد و مقبول اهل نظر حضرت آیت الله سید عبدالله فاطمی نیا را دریافت کردم و عمیقاً متاثر و متاسف شدم.

حضرت آیت الله فاطمی نیا که از شاگردان برجسته حضرت آیت الله بهاء الدینی، حضرت آیت الله العظمی بهجت و علامه طباطبایی بودند، در سالهای طولانی عمر شریف و با برکت خود معارف حقه اسلام را ترویج نمودند و در راه تعلیم مبانی فهم درست و دقیق منابع دینی خدمات درخشانی ارائه کردند و با برپایی جلسات تفسیر صحیفه سجادیه، نهج البلاغه و زیارت جامعه کبیره باقیات صالحات ارزشمندی از خود برجای گذاشتند.

ایشان همچنین در برهه های حساس تاریخ انقلاب اسلامی با دفاع صریح و راهگشا از آرمان های انقلاب اسلامی، مکتب امام راحل عظیم الشأن (ره) و رهبر معظم انقلاب، راهنمای خواص و مایهٔ دلگرمی و امیدواری مؤمنان بودند.

این حادثه، ضایعه ای ناگوار برای حوزه های علمیه، روحانیت معزز، جامعه مذهبی تهران و عموم شاگردان و ارادتمندان ایشان به خصوص جوانان خواهد بود؛ اینجانب این فقدان عظیم را محضر بقیة الله الاعظم (ارواحنا فداه)، رهبر معظم انقلاب، مراجع عظام تقلید، حوزه های علمیه و بیت شریف آن مرحوم تسلیت می گویم و از خداوند متعال برای بازماندگان صبر و اجر و برای آن فقید سعید علو درجات مسئلت دارم.

منبع : خبرگزاری فارس