طراحی تمام زیرساخت های تخصیص مابه التفاوت ارز ترجیحی و آزاد تا چهار ماه آینده
سرویس سیاسی - در نشست کمیسیون بهداشت مجلس مقرر شد که تا سه چهار ماه آینده تمام زیرساخت‌های لازم برای تخصیص مابه‌التفاوت ارز ترجیحی و آزاد طراحی و اجرا شود تا مابه‌التفاوت این دو ارز به حساب بیمه‌ها واریز شود.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از فارس - سیدجلیل میرمحمدی میبدی نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی با اشاره به جلسه عصر امروز اعضای این کمیسیون با وزیر و شورای معاونان وزارت بهداشت و رؤسای دانشگاه های علوم پزشکی تهران اظهار داشت: در این جلسه گزارشی از عملکرد وزارت بهداشت در حوزه های مختلف در دولت جدید ارائه و چالش های مطرح در حوزه نظام سلامت نیز بررسی شد.

وی ادامه داد: از جمله چالش ها و نکاتی که نمایندگان عضو کمیسیون بهداشت و درمان مطرح کردند، ضرورت ساماندهی ارز مورد نیاز برای حوزه دارو و تجهیزات پزشکی و اقلام مصرفی مورد نیاز بیمارستان ها و نیز چگونگی جذب اعتبار 6 هزار میلیارد تومانی مصوب بودجه 1401 برای بیمه افراد فاقد پوشش بیمه ای بود.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: همچنین چگونگی جذب اعتبار 5 هزار میلیارد تومانی مورد نیاز برای درمان بیماران صعب العلاج و تدوین هر چه سریع تر آئین نامه اجرایی آن در دولت، از دیگر نکات مورد تأکید اعضای کمیسیون بود.

میرمحمدی با اشاره به تأکید اعضای کمیسیون بهداشت و درمان بر ضرورت ساماندهی ارز مورد نیاز برای دارو تصریح کرد: ارز ترجیحی دارو هنوز حذف نشده است و در سال جاری هم تا کنون یک میلیارد دلار ارز ترجیحی به این حوزه تخصیص یافته است.

وی افزود: در این جلسه قرار شد که تا سه چهار ماه آینده تمام زیرساخت های لازم برای تخصیص مابه التفاوت ارز ترجیحی و آزاد طراحی و اجرا شود تا مابه التفاوت این دو ارز به حساب بیمه ها واریز و افزایش هزینه بیماران از این محل جبران شود؛ در هر صورت، هزینه تمام شده بیماران در این بخش باید بر مبنای نرخ شهریور 1400 باشد.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت طراحی زیرساخت های این حوزه را شروع کرده و وزارتخانه های اقتصاد و رفاه و بانک مرکزی هم پای کار آمده اند تا ساماندهی ارز ترجیحی در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی هرچه سریع تر انجام شود و مجلس نیز پیگیر این مسأله مهم خواهد بود.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار سلبریتی ها