میانجی گری قطر نتیجه می دهد؟  -  گفت وگوی وزیران خارجه قطر و آمریکا درمورد مذاکرات هسته ای ایران
سرویس سیاسی - وزیر خارجه قطر در تماس تلفنی با همتای آمریکایی خود، درباره تحولات مذاکرات با ایران و همچنین جنگ اوکراین گفتگو کرد.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از همشهری - فارس، «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر خارجه قطر بامداد سه شنبه به صورت تلفنی با «آنتونی بلینکن» همتای آمریکایی خود گفتگو کرد.

وزارت امور خارجه قطر ضمن اعلام این خبر، در بیانیه ای گفت: «وزیر خارجه با همتای آمریکایی خود درباره تحولات توافق هسته ای با ایران گفتگو کرد».

شبکه «الجزیره» در این باره گزارش داد: «محمد بن عبدالرحمن و بلینکن در مورد تحولات بحران اوکراین و عملیات نظامی روسیه صحبت کردند».

بر اساس این گزارش، وزرای خارجه قطر و آمریکا همچنین به بررسی تحولات افغانستان پرداختند.

محمد بن عبدالرحمن پیش از این نیز با «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره آخرین تحولات مربوط به توافق هسته ای ایران و برخی مسائل دوجانبه گفتگو کرده بود. 

وی پیش از آن نیز با «رابرت مالی» نماینده آمریکا در امور ایران تلفنی گفت وگو و جدیدترین تحولات مربوط به مذاکرات با ایران در وین را بررسی کرده بود.

این رایزنی های وزیر خارجه قطر در پی سفر اخیر امیر این کشور به تهران و دیدار وی با مقام های بلندپایه جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته است.

اندیشکده آمریکایی واشنگتن درگزارشی به تحلیل سفر «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر که روز پنج شنبه به ایران سفر کرده بود، اشاره کرد و نوشت که احتمالاً وی به دنبال ایفای نقش در احیای توافق هسته ای و جلب کمک ایران برای پذیرایی از طرفداران جام جهانی در اواخر سال جاری خواهد بود.

منبع : همشهری آنلاین

آخرین اخبار سرویس سیاسی