توضیحات عضو هیأت رئیسه مجلس درمورد لایحه برنامه هفتم توسعه

توضیحات عضو هیأت رئیسه مجلس درمورد لایحه برنامه هفتم توسعه

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۷:۲۱ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس سیاسی - عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی درباره ارائه لایحه برنامه هفتم توسعه از سوی دولت به مجلس توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از فارس - حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس گفت: با وجود اینکه لایحه برنامه هفتم توسعه باید خرداد ماه سال 1400 به مجلس ارائه می شد اما هنوز و در حالیکه یک هفته به خرداد 1401 باقی مانده خبری از ارائه این لایحه به مجلس نیست.

وی افزود: عدم ارائه لایحه برنامه هفتم توسعه به مجلس تاکنون در حالی است که لایحه بودجه سال 1402 باید برمبنای قانون برنامه هفتم توسعه تنظیم و تدوین شود.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: کار بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه در مجلس در مجموع کمیسیون ها و صحن چهار ماه به طول می انجامد و با توجه به اینکه لایحه بودجه باید در پانزدهم آذرماه به مجلس ارائه شود حداقل قانون برنامه ششم باید 15 آبان ماه تصویب و ابلاغ شده باشد تا دولت بتواند در ماه پایانی بررسی لایحه بودجه آن را لحاظ کند.

حاجی دلیگانی خاطرنشان کرد: با توجه به زمان چهارماهه ای که برای بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه در مجلس لازم است و با  توجه به توضیحات فوق این لایحه حداکثر باید تا 15 تیرماه به مجلس ارائه شود.

وی افزود: نکته ای که در اینجا قابل ذکر است این است که پیش از ارائه لایحه هفتم توسعه سیاست های کلی در این باره باید از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ شود که طبق اطلاعات واصله در این باره جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام برای این منظور هفته ای دو بار برگزار می شود تا سیاست های کلی در این باره هرچه سریع تر ابلاغ شود.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: همچنین بناست در نشست های مشترکی که بین اعضای هیأت رئیسه و رؤسای کمیسیون های تخصصی مجلس با اعضای هیأت دولت برگزار می شود موضوع لایحه برنامه هفتم توسعه مورد بررسی و رسیدگی قرار گیرد.

منبع : خبرگزاری فارس