سردار سلامی: اگر به موقع عمل نکنیم سرزمینمان را ویران و مردم را آواره خواهند کرد
سرویس سیاسی - فرمانده کل سپاه ضمن اشاره به حوادث منطقه بیان کرد: ما در سوریه، عراق، یمن و افغانستان به این تجربه رسیدیم که اگر به موقع عمل نکنیم، به سرعت در سنگرها حاضر نباشیم و مقدمات نبرد را از قبل آماده نکرده باشیم ،‌دشمن بر ما غلبه کرده، سرزمینمان را ویران و مردم را آواره خواهد کرد و این ارمغان دشمن ما است.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از همشهری - ‏، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جمع پاسداران تیپ مردم پایه سپاه نینوا استان گلستان با بیان اینکه جد، عبادت و قیام جوهر پاسداری است و این شاخصه ها در کنار مهارت تکنیکی و آمادگی جسمانی از هر انسانی اسطوره می سازد، اظهار کرد: شرافت، امنیت، اقتدار و آرامش ما ، همه مدیون جانبازی ها، فداکاری ها و خون پاک مردم غیور این ملت است.

وی خطاب به پاسداران سپاه نینوای استان گلستان گفت: شما مصداق بارز آیه ۲۳ سوره احزاب «وَمِنْهُم مَّن یَنتَظِرُ ۖ وَمَا بَدَّلُواْ تَبْدِیلًا» بوده و در انتظار جهاد و شهادت هستید، در ادامه راه شهیدانی که بر وعده خود صادق ماندند و به عهد خود با خدا وفا کردند و موجبات آبرو، شرف و کرامت برای ملت عزیز و امت اسلام شدند.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: شما پاسداران کسانی هستید که هرگاه آرایش قدرتمند جبهه دشمن را می بینید، نه تنها هراسی به دل راه نمی دهید، بلکه قلب های شما مطمئن است و بر ایمان شما افزوده می شود. ما محصول ۴۳ سال تجربه جهاد در میدان های سخت، در تنگناها، کمبودها و نابرابری ها هستیم.

سلامی افزود: تجربه گرانسنگ دوران جهاد در مقابل دشمنان خداوند ، این نکته را منعکس کرد که عنصر ایمان تعیین کننده اصلی میدان های نبرد بوده و دوران دفاع مقدس مثال بارزی از این حقیقت است که سرنوشت میدان را مردانی پاک و با ایمان مشخص کردند.

وی ضمن اشاره به حوادث منطقه بیان کرد: ما در سوریه، عراق، یمن و افغانستان به این تجربه رسیدیم که اگر به موقع عمل نکنیم، به سرعت در سنگرها حاضر نباشیم و مقدمات نبرد را از قبل آماده نکرده باشیم ، دشمن بر ما غلبه کرده، سرزمینمان را ویران و مردم را آواره خواهد کرد و این ارمغان دشمن ما است.
 

یادگار هشت سال دوران دفاع مقدس اذعان کرد: اسلام برای جاری شدن ، نیاز به حاکمیت دارد و حاکمیت برای بقا ، نیازمند قدرت و اقتدار بوده و قوی شدن ، راه ما است.

سلامی افزود: شما پاسداران انقلاب اسلامی که برای دفاع از یکدیگر سبقت گرفته و مشتاق جهاد و در آرزوی شهادت هستید، در طول زمان باید همواره آمادگی جسمانی و رزم خود را بالا نگه دارید.

وی خاطرنشان کرد: تهجد، عبادت و قیام ، جوهر پاسداری است و این شاخصه ها در کنار مهارت تکنیکی و آمادگی جسمانی ، از هر انسانی اسطوره می سازد.

منبع: فارس

منبع : همشهری آنلاین