جنجال اعزام 43 نفر از وزارت کار به سوییس

جنجال اعزام 43 نفر از وزارت کار به سوییس

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۵ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس سیاسی - کاربران در فضای مجازی می‌گویند مسئولان این روزها وعده جراحی اقتصادی و صرفه‌جویی در هزینه‌ها را می‌دهند اما یک هیئت ۴۳ نفره از وزارت کار را برای شرکت در کنفرانس آنلاین به سوئیس فرستاده اند.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از فرارو - روز گذشته خبر حضور ۴۳ نفر از نمایندگان کارگران، کارفرمایان و نمایندگان مجلس در اجلاس بین المللی کار منتشر شد. بر این اساس قرار است این گروه بزرگ سفری چند روزه به سوئیس داشته باشند. 

در این رابطه لیستی منتشر شده که نشان می دهد حجت الله عبدالملکی وزیر کار هم در این سفر حضور دارد. او این روزها به خاطر عملکردش مورد انتقاد رسانه ها و نمایندگان مجلس است. 

این موضوع انتقادات زیادی از سوی کاربران شبکه‎ های اجتماعی را به دنبال داشت. 

کاربران در فضای مجازی می گویند مسئولان این روزها وعده جراحی اقتصادی و صرفه جویی در هزینه ها را می دهند اما یک هیئت ۴۳ نفره از وزارت کار را برای شرکت در کنفرانس "آنلاین" به سوئیس فرستاده اند.

جنجال اعزام 43 نفر از وزارت کار به سوییس

آنها به بررسی هزینه های سنگین این سفر  پرداختند و می گویند چرا باید چنین هزینه ای از بیت المال صورت بگیرد. 

اما مشاور رسانه ای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در صفحه شخصی خود توضیح داد: این اجلاس مهم ترین نشست جهانی در حوزه کار است که هرسال با حضور کشورهای مختلف در ژنو برگزار می شود.

بهزاد مهرکش می گوید: در سال ۲۰۲۰ این اجلاس برگزار نشد و ۲۰۲۱ هم مجازی بود. در سال ۲۰۱۷ هیئت ایرانی ۴۴ نفر، در سال ۲۰۱۸ تعداد ۳۶ نفر و در سال ۲۰۱۹ تعداد ۴۳ نفر در این اجلاس شرکت کردند.

‏او گفت: امسال هم این اجلاس مانند ادوار گذشته به صورت حضوری و مجازی برگزار خواهد شد و هیئت های کارگری و کارفرمایی به انتخاب خودشان و تعدادی هم از دولت و مجلس در آن حضور خواهد داشت.

سازمان بین المللی کار یکی از موسسات سازمان ملل متحد است که به امور کار و کارگران می پردازد. این سازمان در سال ۱۹۱۹ تاسیس شد و با هدف گردآوری دولت ها، کارفرمایان و کارگران برای تعیین استانداردهای کار، تدوین سیاست ها و برنامه ها جهت تامین نیازهای زنان و مردان شاغل هر سال نشست هایی را در ژنو یکی از شهرهای سوئیس برگزار می کند و به مسائل کار و کارگران می پردازد.

ماموریت این سازمان، تاسیس و نظارت بر استانداردهای بین المللی کار به شکل مقاوله نامه ها و توصیه نامه های بین المللی است و مشارکت موثر کشورهای عضو در مباحث تخصصی منجر به تاسیس این استانداردهاست.

منبع : فرارو