تذکر به وزیر کشاورزی برای ضرورت عرضه نهاده از طریق سامانه بازارگاه
سرویس سیاسی - نماینده شاهین‌شهر در مجلس به وزیر جهاد کشاورزی، لزوم توزیع فوری نهاده دامی در سامانه بازارگاه جهت جلوگیری از بحران محصولات و فرآورده‌های دامی و رفع مشکلات دامداران را متذکر شد.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از فارس - حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی به سیدجواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی، لزوم توزیع فوری نهاده دامی در سامانه بازارگاه جهت جلوگیری از بحران محصولات و فرآورده های دامی را متذکر شد.

متن کامل تذکر نماینده شاهین شهر به وزیر جهاد کشاورزی به شرح زیر است:

خلاصه تذکر: لزوم توزیع فوری نهاده دامی در سامانه بازارگاه جهت جلوگیری از بحران محصولات و فرآورده های دامی و رفع مشکلات دامداران

شرح تذکر: جناب آقای وزیر

بنابر اظهارات مسئولین محترم اتحادیه شرکت های تعاونی کشاورزی و دامداران استان اصفهان و نمایندگان دامداران شهرستان برخوار و شاهین شهر و میمه، اعلام شده علی رغم تمامی پیگیری ها و جلسات متعدد با مسئولین مرتبط و شرکت پشتیبانی امور دام، نهاده دامی حتی بعد از آزادسازی قیمت در سامانه بازارگاه تاکنون توزیع نشده است و دامداران مجبورند با قیمت های بالاتر و با سختی نهاده دامی را در بازار آزاد تهیه نمایند که اگر به همین روش ادامه پیدا کند، شاهد بحران در محصولات و فرآورده های دامی در آینده نزدیک خواهیم بود. لذا ضروری است در جهت حمایت از دامداران موارد ذیل مورد توجه قرار گیرد.

1- توزیع فوری نهاده دامی در شبکه توزیع (بازارگاه)

2- تحویل نهاده جو، ذرت، کنجاله و سویا فروخته شده بهمن و اسفندماه سال قبل

3- برآورد کارشناسانه دقیق قیمت فرآورده های گوشت دامی متناسب با افزایش نهاده بعد از آزادسازی قیمت ها

4- نظارت دقیق بر واردات و صادرات فرآورده های گوشتی به منظور تنظیم بازار

5- امکان اعطای تسهیلات به دامداران جهت خرید نهاده

منبع : خبرگزاری فارس