حمله مقتدا صدر به برهم صالح

حمله مقتدا صدر به برهم صالح

۰۷ تیر ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۶ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس سیاسی - قانون مزبور مشتمل بر ۱۰ ماده اصلی است که هدف از تصویب آن، حفظ ارزش های ملی، اسلامی وانسانی عراق و اصول ملت عراق در دفاع از قضیه فلسطین و ممانعت از هرگونه تلاش برای عادی سازی یا برقراری روابط با رژیم غاصب صهیونیستی عنوان شده است.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از فرارو - رهبر جریان صدر از رئیس جمهوری عراق به خاطر امضا نکردن قانون جرم انگاری عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی انتقاد کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مقتدا صدر روز سه شنبه در صفحه توئیتر خود نوشت: بسیار شرم آور است که شخص موسوم به رئیس جمهوری عراق(برهم صالح) از امضای قانون جرم انگاری و ممنوعیت ارتباط با رژیم صهیونیستی خودداری کند.

وی افزود: برای ملت ننگ است که رئیس جمهوری غیر میهنی و طرفدار عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و دنباله رو غرب و شرق داشته باشند.

قانون جرم انگاری رابطه با رژیم صهیونیستی پنجم خرداد در پارلمان عراق تصویب شد.

قانون مزبور مشتمل بر ۱۰ ماده اصلی است که هدف از تصویب آن، حفظ ارزش های ملی، اسلامی وانسانی عراق و اصول ملت عراق در دفاع از قضیه فلسطین و ممانعت از هرگونه تلاش برای عادی سازی یا برقراری روابط با رژیم غاصب صهیونیستی عنوان شده است.

بر اساس قانون اساسی عراق، رئیس جمهوری باید ۱۵ روز پس از تصویب قوانین در پارلمان، آن ها را امضا و برای انتشار در روزنامه رسمی ابلاغ کند.

حمله صدر به صالح پس از نشست نیروهای چارچوب هماهنگی در بغداد با حضور برخی سران اتحاد میهنی کردستان که خواستار انتخاب دوباره برهم صالح به ریاست جمهوری شده بودند انجام می شود.

منبع : فرارو