زلنسکی: به موشک های مدرن و ماهانه 5 میلیارد دلار پول نیاز داریم
سرویس سیاسی - زلنسکی ضمن سخنرانی مجازی در نشست ناتو گفت، اوکراین حمایت مالی و تسلیحاتی بیشتری برای رویارویی با روسیه نیاز دارد.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از فرارو - رئیس جمهور اوکراین ضمن سخنرانی در نشست ناتو خواستار دریافت موشک های مدرن و ماهانه ۵ میلیارد دلار برای مقابله با روسیه شد.

به گزارش فارس، «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین روز چهارشنبه در نشست سران ناتو در شهر مادرید بر لزوم حمایت مالی و تسلیحاتی از کی یف و تحریم مسکو تأکید کرد.

به نوشته روزنامه «گاردین»، زلنسکی ضمن سخنرانی مجازی در نشست ناتو گفت، اوکراین حمایت مالی و تسلیحاتی بیشتری برای رویارویی با روسیه نیاز دارد.

رئیس جمهور اوکراین گفت: «این جنگ فقط حمله روسیه به اوکراین نیست بلکه جنگ برای به دست آوردن حق دیکته کردن شرایط به اروپا است و اینکه نظم آینده جهانی به چه شکل باشد».

زلنسکی افزود، حمایت کشورهای عضو ناتو از اوکراین «از طریق تحریم تسلیحاتی، مالی و سیاسی علیه روسیه، یک نیاز قطعی است».

او با اشاره به اینکه کشورش برای رویارویی با روسیه به «موشک های مدرن و سامانه های پدافند هوایی» نیاز دارد گفت: «شما با فراهم کردن این ها می توانید تاکتیک های روسیه برای تخریب شهرها و ترساندن شهروندان را بشکنید».

رئیس جمهور اوکراین افزود: «ما به ضمانت امنیتی احتیاج داریم و شما باید در فضای امنیتی مشترک خود جایگاهی برای اوکراین پیدا کنید. آیا مشارکت شما از امنیت اروپا کافی بوده است؟»

زلنسکی گفت: «برای رسیدن به صلح باید در درک جناح شرقی ناتو تجدید نظر شود. ما به تسلیحات بیشتر و دریافت ماهانه ۵ میلیارد دلار نیاز داریم».

وی مدعی شد: «ممکن است سال آینده اوضاع بدتر شود و روسیه نه فقط اوکراین بلکه کشورهای همسایه را نیز هدف حملات توپخانه ای قرار دهد. هدف روسیه برای ما روشن است. آن ها ما را یکی از جمهوری های شوروی می بینند که باید برگردانده شود».

منبع : فرارو

اخبار سلبریتی ها