نتیجه مذاکرات فشرده قطر درمورد برجام  -  مورا: متاسفانه ...

نتیجه مذاکرات فشرده قطر درمورد برجام - مورا: متاسفانه ...

۰۸ تیر ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۶ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس سیاسی - معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در توییتر از ادامه تلاش‌ها برای بازگرداندن توافق به مسیر اصلی خبر داده است.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از همشهری - انریکه مورا، معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در حساب کاربری خود در توییتر مذاکرات رفع تحریم ها در دوحه را فشرده توصیف کرد.

مورا در توییتر نوشت: «دو روز مذاکرات فشرده و با واسطه در دوحه در خصوص برجام [داشتیم]. متأسفانه، هنوز پیشرفتی که تیم اتحادیه اروپا به عنوان هماهنگ کننده امیدوار به آن بود حاصل نشده است. همکاری ها را با فوریت بیشتر برای به آنکه توافق کلیدی برای منع اشاعه و ثبات منطقه را به مسیر بازگردانیم ادامه خواهیم داد.»

مذاکرات رفع تحریم ها دقایقی قبل در دوحه پایتخت قطر پایان یافت. این دور از مذاکرات از دیروز (سه شنبه) در شهر دوحه قطر آغاز شد. 

علی باقری مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران که به دوحه سفر کرده بود دیروز و امروز با انریکه مورا هماهنگ کننده گفت وگوها دیدار کرد. 

پیش از او هم «رابرت مالی» وارد دوحه شده بود. نماینده ویژه آمریکا در امور ایران دوشنبه شب وارد دوحه شد و روز سه شنبه نیز با «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر خارجه قطر در این باره دیدار و گفت وگو کرد. 

براساس توافق اخیر صورت گرفته در پی سفر جوزپ بورل مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و موافقت ایران و آمریکا، قرار شد مذاکرات رفع تحریم ها از سر گرفته شود. بدین منظور شهر دوحه پایتخت قطر طی دیروز و امروز (سه شنبه و چهارشنبه/ هفتم و هشتم تیرماه) میزبان این دور از مذاکرات غیرمستقیم بین ایران و آمریکا با واسطه اتحادیه اروپا بود.

منبع : همشهری آنلاین