آمریکا 23 شرکت چینی را تحریم کرد

آمریکا 23 شرکت چینی را تحریم کرد

۱۰ تیر ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۲ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس سیاسی - این اولین باری است که دولت آمریکا شرکت‌های چینی را معرفی می‌کند که به ادعای آنان، در حمایت از ارتش روسیه نقش داشتند.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از فرارو - وزارت بازرگانی آمریکا روز چهارشنبه ۲۳ شرکت چینی دیگر را به اتهام ارتباط با ایران و روسیه هدف تحریم قرار داد.

به گزارش ایرنا از منابع بین الملل، از میان این شرکت ها پنج شرکت مرتبط با فروش تسلیحات به روسیه هستند که از زمان جنگ اوکراین در بهمن ماه با مسکو مراوده داشته اند.

این وزارتخانه در بیانیه ای اعلام کرد که دو شرکت چینی دیگر که قبلاً در لیست سیاه صادرات قرار دارند نیز کالا های نظامی به مسکو ارسال کرده اند.

همچنین یک شرکت فعال در ازبکستان که کالا های نظامی ارتش روسیه را تامین می کند، شناسایی شده است.

این اولین باری است که دولت آمریکا شرکت های چینی را معرفی می کند که به ادعای آنان، در حمایت از ارتش روسیه نقش داشتند.

چین از محکوم کردن حمله به روسیه امتناع کرده است و می گوید که ایالات متحده و ناتو در تحریک طرفین و برپایی جنگ مقصر هستند.

وزیر بازرگانی آمریکا روز سه شنبه در یادداشتی گفت: «این شش شرکت از طرف آمریکا برای دسترسی به فناوری ها و اقلام آمریکایی به خاطر انعقاد قرارداد با روس ها و ادامه کار با نیرو های نظامی روسیه از ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ (تاریخ آغاز جنگ)، زمانی که محدودیت های فعلی اعمال شد، به شدت محدود شده اند».

این شرکت های چینی به فهرست سیاه این وزارتخانه که به عنوان «لیست نهادها» (entity list) شرکت هایی که از دسترسی به کالا ها و خدمات در داخل ایالات متحده محروم شده اند، اضافه شدند.

منبع : فرارو