رئیسی به پاشینیان:  ایران هیچگونه تغییر در جغرافیای منطقه را نمی پذیرد
سرویس سیاسی - رئیس جمهور با اشاره به درگیری‌های روزهای گذشته در قفقاز گفت: پایبندی امضاکنندگان بیانیه سه جانبه آتش‌بس به مفاد آن و حل و فصل مسائل باقیمانده از طریق گفت‌وگو و راهکارهای دیپلماتیک، بهترین راه برای ایجاد آرامش و امنیت در منطقه قفقاز است.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از فرارو - رئیس جمهور گفت: ایران هیچگونه تغییر در جغرافیای سیاسی منطقه را نمی پذیرد و آمادگی دارد همه ظرفیت های خود را برای برقراری صلح و ثبات در منطقه قفقاز و رشد و توسعه آن بکار گیرد.

به گزارش ایرنا، آیت الله دکتر سید ابراهیم رئیسی عصر چهارشنبه در پاسخ به تماس تلفنی «نیکول پاشینیان» نخست وزیر ارمنستان، روابط دو کشور را تاریخی و عمیق توصیف و بر ضرورت برنامه ریزی برای افزایش سطح همکاری های اقتصادی پایدار تهران - ایروان تاکید کرد.

رئیس جمهور با اشاره به درگیری های روزهای گذشته در قفقاز گفت: پایبندی امضاکنندگان بیانیه سه جانبه آتش بس به مفاد آن و حل و فصل مسائل باقیمانده از طریق گفت وگو و راهکارهای دیپلماتیک، بهترین راه برای ایجاد آرامش و امنیت در منطقه قفقاز است.

آیت الله رئیسی با اشاره به بیانات راهبردی رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر با روسای جمهور روسیه و ترکیه مبنی بر حساسیت جمهوری اسلامی ایران نسبت به مرزهای خود در منطقه قفقاز و مقابله با هرگونه تلاش برای تغییر آنها تصریح کرد: ایران هیچگونه تغییر در جغرافیای سیاسی منطقه را نمی پذیرد و آمادگی دارد تمام ظرفیت های خود را برای برقراری صلح و ثبات در منطقه قفقاز و رشد و توسعه آن بکار گیرد.

«نیکول پاشینیان» نخست وزیر ارمنستان نیز در این گفت وگوی تلفنی، گزارشی مفصل از درگیری های اخیر بین ارمنستان و آذربایجان ارائه داد.

نخست وزیر ارمنستان همچنین با ابراز خرسندی از توسعه روابط تهران - ایروان، بر آمادگی کشورش برای تسهیل در ترانزیت کالا میان دو کشور و افزایش همکاری ها در حوزه های زیرساختی ازجمله راه و انرژی تاکید کرد.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در برخط