رئیسی: یک میلیون و 250 هزار واحد مسکن در حال احداث است

رئیسی: یک میلیون و 250 هزار واحد مسکن در حال احداث است

۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۹ زمان مطالعه : 4 دقیقه
سرویس سیاسی - رئیس‌جمهور، ایجاد مسکن را یکی از نیازهای کشور دانست و ادامه داد: در بخش مسکن، یک میلیون و ۲۵۰ هزار واحد در حال احداث است که بخشی از آن به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از فرارو - رئیس جمهور گفت: امروز خون شهید سلیمانی چهره جاهلیت مدرن را بر بشریت برملا می کند و نقاب را از چهره نفاق کنار می زند. این خون آنقدر برکت دارد که مجاهدان بسیاری را به مقاومت و پایداری دعوت می کند.

به گزارش ایسنا، سیدابراهیم رئیسی پنجشنبه عصر (۲۰ مرداد) در جمع مردم کرمان در مصلای بزرگ امام علی (ع) این شهر اظهار کرد: در ایام عزاداری امام حسین (ع) توفیقی برای من و همکارانم است که در جمع مردم متدین، عاشورایی و مخلص و شهیدپرور استان کرمان و شهر کرمان باشم.

وی با ادای احترام به همه شهدا به ویژه سردار قاسم سلیمانی، گفت: امام سجاد (ع) برای بقای عاشورا چند اقدام کردند که نخست، زیارت اربعین بود. اربعین نمادی است که عاشورا گم نشود و دوم، پیوند دادن عاشورا با دل ها بود. بهترین اعمال نزد خداوند نماز و بهترین رکن سجده و بهترین سجده ها سجده ای است که با تربت امام حسین (ع) است؛ یعنی پیوند دادن بهترین عبادت ها با عاشورا.

رئیس جمهور ادامه داد: مقام معظم رهبری در شهادت حاج قاسم سلیمانی فرمودند حاج قاسم یک مکتب بود و نباید حاج قاسم و راه و هدف حاج قاسم، گم شود. شهید سلیمانی به عنوان یک شخص، فرمانده، دیپلمات و شخصیت برجسته نظامی مورد تکریم و احترام بود. او یک مکتب را به همراه دارد که در تداوم مکتب رهبر معظم رهبری انقلاب و حضرت امام (ره) بوده و این مکتب در تداوم مکتب ثارالله است، یعنی تبین کننده خط سرخ شهادت، ایثار، ایستادگی در راه خدا و مقاومت در راه هدف است.

رئیسی با بیان اینکه "خداوند ثارالله را تضمین کرده که خون امام حسین (ع) و همه یاران تا زمین، زمین است، منشاء آثار و برکات باشد"، خاطرنشان کرد: تردید نداریم خون ۶۵۰۰ شهید استان کرمان و خون مطهر شهید سلیمانی همواره در ایران اسلامی و جهان اسلام منشاء آثار و برکات خواهد بود.

وی افزود: امروز خون شهید سلیمانی چهره جاهلیت مدرن را بر بشریت برملا می کند و نقاب را از چهره نفاق کنار می زند و اینقدر این خون برکت دارد که مجاهدان بسیاری را به مقاومت و پایداری دعوت می کند.

رئیس جمهور در ادامه با بیان اینکه "کرمان، مهد کریمان، حکیمان و فرهیختگان است و همه آنها افتخار کشور هستند"، افزود: در جای جای این دیار تلاش های زیادی شده، اما با وجود همه تلاش ها شاهد محرومیت هایی در برخی از نقاط استان هستیم که امیدواریم با مشارکت مردم و گروه های جهادی و حمایت دولت، فقر را از چهره زیبای این استان بزداییم.

برخی درمورد سفرهای استانی زخم زبان می زنند

وی افزود: ان شاءالله مصوبات این سفر، در جهتِ به سامان رساندن پروژه های نیمه تمام در حوزه های مختلف باشد. متاسفانه برخی لذتِ با مردم بودن و با مردم سخن گفتن را در این سفرها مورد توجه و عنایت قرار نداده اند و گاهی زخم زبان می زنند. در میان مردم بودن، نعمت الهی است و لذت با مردم بودن را با هیچ چیز نمی توان عوض کرد و دولت مردمی باید «از مردم و با مردم» باشد.

رئیسی در ادامه درباره برخی از این حاشیه ها عنوان کرد: دولت خود را گرفتار حاشیه ها نمی کند و به خدمت رسانی به مردم مشغول است و در این سفرها نیز به دنبال گره گشایی از مشکلات مردم، کاهش بیکاری، افزایش اشتغال، راه اندازی و فعال واحدهای تولیدی در سراسر کشور هستیم. برای پروژه های نیمه تمام در سفرهای استانی تصمیماتی گرفته شده است. دور اول سفرهای استانی، در استان کرمان تمام می شود و دور دوم این سفرها برای پیگیری اجرای مصوبات و رفع مشکلات خواهد بود.

ماهانه ۱۲ هزار میلیارد تومان از بدهی های دولت قبل را پرداخت کرده ایم

رئیسی در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار کرد: به طور متوسط ماهانه ۱۲ هزار میلیارد تومان از بدهی های دولت قبل را پرداخت کرده ایم و توانستیم به فضل الهی ۴۸۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه سال گذشته را پشت سر بگذاریم و با بسیاری از کشورهای همسایه تعامل تجاری خود را افزایش دهیم.

یک میلیون و ۲۵۰ هزار واحد مسکن در حال احداث است

رئیس جمهور، ایجاد مسکن را یکی از نیازهای کشور دانست و ادامه داد: در بخش مسکن، یک میلیون و ۲۵۰ هزار واحد در حال احداث است که بخشی از آن به زودی به بهره برداری می رسد.

وی مسائل اقتصادی کشور را محوریت کار دولت دانست و گفت: دولت به جدیت مسائل و مشکلات اقتصادی را دنبال می کند. از اصلاحات اقتصادی در این دولت سخن گفتیم و به این یک اقدام بسنده نخواهیم کرد و در همین راستا نیز فرآیند سرمایه گذاری های داخلی و خارجی در کشور آغاز شده است و تنها در یک مورد سرمایه گذاری واقعی، شاهد سرمایه گذاری ۱۷ میلیارد دلار داخلی در استان کرمان هستیم.

رئیسی با بیان اینکه "با مشارکت بخش خصوصی پالایشگاه ها، پتروپالایشگاه ها و کارهای بزرگ دیگری در کشور در حال انجام است"، اظهار کرد: به دنبال این هستیم که نقدینگی به سمت تولید برود؛ ضمن آنکه زمینه سرمایه گذاری های خارجی در کشور نیز فراهم و ورود سرمایه گذاران خارجی به کشور آغاز شده است.

وی تاکید کرد: آینده برای کشور و برای ملت بسیار روشن و درخشان است. یکی از برنامه های جدی دولت، مبارزه با فساد و شناسایی بسترهای فسادزا است و در این راستا نیز به دنبال اصلاح فرآیندها بوده ایم تا زمینه فساد را از بین ببریم.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در برخط