واکنش بولتون به ادعای تلاش ایران برای ترور او

واکنش بولتون به ادعای تلاش ایران برای ترور او

۲۰ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۳ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس سیاسی - بولتون در واکنش به این ادعاها گفت: این مسئله به من کمک می‌کند درک بیشتری به دست بیاورم که رژیم مستقر در تهران قادر به انجام چه کارهایی است.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از فرارو - «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی سابق آمریکا گفته که آمریکا «عملاً در وین»، در تلاش برای احیای توافق هسته ای برجام به زانو درآمده است.

به گزارش فارس، بولتون در مصاحبه با شبکه خبری ام اس ان بی سی درباره تلاش دولت «جو بایدن»، رئیس جمهور آمریکا برای بازگشت به برجام گفت: «من فکر می کنم بازگشت به این توافق امنیت آمریکا را به خطر می اندازد.»

بولتون درباره سناریوسازی جدید دولت بایدن در بحبوحه مذاکرات برجام هم اظهارنظر کرد.عصر چهارشنبه وزارت دادگستری آمریکا با انتشار بیانیه ای ادعا کرد یک تبعه ایران که عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است را به تلاش برای ترور «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی اسبق کاخ سفید متهم کرده است.

وزارت دادگستری آمریکا مدعی شده متهم که ۴۵ سال سن دارد قصد داشته با پرداخت ۳۰۰ هزار دلار افرادی را برای انجام این قتل اجیر کند. در این بیانیه ادعا شده انگیزه این فرد احتمالاً گرفتن انتقام بابت ترور سردار «قاسم سلیمانی»، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بوده است.

بولتون در واکنش به این ادعاها گفت: «این مسئله به من کمک می کند درک بیشتری به دست بیاورم که رژیم مستقر در تهران قادر به انجام چه کارهایی است.»

ادعای وزارت دادگستری آمریکا در شرایطی مطرح شده که طرف های غربی بعد از ترک مذاکرات وین ادعا کردند که اتحادیه اروپا یک «متن نهایی» در اختیار طرف ها قرار داده و گفته لازم است ایران «هر چه سریعتر» در خصوص آن تصمیم بگیرد. بر خلاف ادعای طرف های غربی، مقام های ایران تأکید کرده اند که ایده های ارائه شده از سوی طرف اروپایی به هیچ عنوان متن نهایی نیست و قرار است در پایتخت ها در خصوص آن تصمیم های لازم گرفته شود.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در برخط
آخرین اخبار سرویس سیاسی