(فیلم) 40 جنگجوی طالبان به اسارت نیروهای مقاومت درآمدند

(فیلم) 40 جنگجوی طالبان به اسارت نیروهای مقاومت درآمدند

۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۵۸ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس سیاسی - در نتیجه درگیری میان نیروهای جبهه مقاومت و جنگجویان طالبان در شهرستان عنابه استان پنجشیر، ۴۰ جنگجوی طالبان اسیر شدند، پنج تن کشته و سه تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از فرارو - بامداد دوشنبه، ۲۴ مرداد (۱۵ اوت)، هم زمان با یک سالگی سقوط کابل به دست طالبان، درگیری در چند شهرستان پنجشیر میان طالبان و نیرو های جبهه مقاومت ملی افغانستان از سر گرفته شد.

براساس اطلاعات منابع آگاه در پنجشیر، درگیری زمانی آغاز شد که نیرو های جبهه مقاومت ملی به مواضع طالبان در شهرستان دره حمله کردند.

صبغت الله احمدی، سخنگوی جبهه مقاومت ملی افغانستان با انتشار خبرنامه ای گفت، در نتیجه درگیری میان نیرو های این جبهه و جنگجویان طالبان در شهرستان عنابه استان پنجشیر، ۴۰ جنگجوی طالبان اسیر شدند، پنج تنشان کشته و سه تن دیگر زخمی شدند.

ساعتی پیش از نشر این خبرنامه، امرالله صالح، از رهبران جبهه مقاومت ملی افغانستان نیز در صفحه رسمی خود در فیسبوک نوشت که ده ها جنگجوی طالبان، در یک عملیات از قبل طرح ریزی شده نیرو های جبهه مقاومت ملی، اسیر شدند.

صالح افزود: این پیروزی را به مردم افغانستان مبارک باد می گویم. یقین داشته باشید که بساط گروه جهل و تبعیض از خاک پاک ما جمع شدنی است.

به گفته یکی از این منابع که نخواست نامش در گزارش ذکر شود، در نتیجه حمله نیرو های جبهه مقاومت ملی افغانستان به مواضع طالبان، هفت روستا در شهرستان های دره، آبشار، پریان و رخه، از کنترل طالبان خارج شد.

این منبع افزود که جنگجویان طالبان در خانه غیرنظامیان پناه گرفته و در جریان درگیری ها، یک دختر ۱۴ ساله ساکن روستای دره عبدالله خیل را کشته اند.


منبع : فرارو

اخبار گوناگون در برخط
آخرین اخبار سرویس سیاسی