دریادار سیاری: تاکنون 250 یا 260 کشتی مورد تهاجم را نجات داده ایم

دریادار سیاری: تاکنون 250 یا 260 کشتی مورد تهاجم را نجات داده ایم

۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۲ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس سیاسی - دریادار سیاری درباره جزئیات حوادث رخ داده در دریای سرخ توضیحاتی ارائه کرد و گفت: در خصوص حضور و درگیری با تعداد زیادی از دزدان دریایی اقدامات زیادی انجام شده و موفق بودیم و به نظر ۲۵۰ یا ۲۶۰ کشتی که تا حالا مورد تهاجم قرار گرفته بود، توسط نیروی دریایی نجات یافته‌اند.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از فرارو - امیردریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی، در پاسخ به اتفاقات اخیر رخ داده در دریای سرخ و حضور نیروی دریایی ارتش و ناوشکن جماران گفت: به فرمان فرماندهی معظم کل قوا نیروی دریایی ارتش از سال ۸۷ در بحث دریای آزاد حضور دارد و یکی از ماموریت های آن، حمایت از کشتی های تجاری و نفت کش هایی است که در این مسیر حرکت می کنند. فکر می کنم در خصوص حضور و درگیری با تعداد زیادی از دزدان دریایی اقدامات زیادی انجام شده و موفق بودیم و به نظر ۲۵۰ یا ۲۶۰ کشتی که تا حالا مورد تهاجم قرار گرفته بود، توسط نیروی دریایی نجات یافته اند.

به گزارش ایلنا، وی افزود: این درگیری ها در دریای سرخ تا نزدیکی کانال سوئز ادامه داشته و همزمان محور گشت نیروی دریایی نیز تا آنجا پیشرفت کرده و امروز ناوشکنان نیروی دریایی راهبردی، تا کانال سوئز در حال گشت هستند و این اقتدار کشور را در حوزه امنیت برای خطوط مواصلاتی کشور نشان می دهد.

دریادار سیاری گفت: اخیرا تعدادی قایق به کشتی ما حمله می کنند و گروه اسکورتی که در آنجا حضور داشته با هدایت و فرماندهی ناوشکن جماران اقدام کرده و کشتی سالم به مسیر خود برگشته است.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در برخط