حاجی ایرانی همچنان در بند عربستان سعودی  -  خلیل دردمند کیست؟  -  ادعای سعودی ها برای بازداشت او درست است؟
سرویس سیاسی - یکی از حجاج کشورمان پس از انتشار تصویری از شهید حاج قاسم سلیمانی در کنار خانه خدا در توئیتر، توسط نیروهای امنیتی سعودی دستگیر شده و همچنان با گذشت یک ماه از این اتفاق، در زندان است.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از همشهری - «خلیل دردمند» از اهالی دُرچه اصفهان که همراه با مادرش به حج تمتع ۱۴۰۱ مشرف شده بود، پس از انجام مناسک حج تمتع در روز عید غدیر توسط نیروهای امنیتی عربستان سعودی در مسجدالحرام دستگیر و به زندانی که چند ایرانی در آنجا بودند، منتقل شد، اما پس از ۲ روز او توسط نیروهای سعودی فرا خوانده و به زندانی دیگر انتقال یافت. گفته می شود که اتهام او «تصویربرداری» در جوار کعبه بوده و به همین دلیل پرونده قضایی برای وی تشکیل شده است.

این در حالی است که بسیاری از زائران کشورهای دیگر اقدام به عکس انداختن کرده و حتی نیروهای سعودی هم از زائران در ایام حج تمتع عکس می انداختند و کسی مانع این اقدام نشد. گفتنی است امسال چند حاجی ایرانی به دلایل مختلف توسط نیروهای سعودی بازداشت و زندانی شدند که با تلاش نیروهای کنسولی و سازمان حج و زیارت آزاد شدند اما هنوز تلاش ها برای آزادی خلیل دردمند از بند سعودی ادامه دارد.

حاجی ایرانی همچنان در بند عربستان سعودی  -  خلیل دردمند کیست؟  -  ادعای سعودی ها برای بازداشت او درست است؟

عکسی که حاجی ایرانی بخاطر آن توسط نیروهای سعودی بازداشت شد

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در برخط