گفت وگوی امیرعبداللهیان با وزیر خارجه عمان درمورد مذاکرات رفع تحریم ها
سرویس سیاسی - وزرای خارجه ایران و عمان در یک تماس تلفنی در خصوص مسائل مختلف از جمله مذاکرات رفع تحریم‌ها گفت‌وگو کردند.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از همشهری -   همشهری آنلاین، وزارت خارجه عمان امروز (پنج شنبه) از تماس تلفنی حسین امیر عبداللهیان وزیر خارجه ایران با «بدر البوسعیدی» همتای عمانی خود خبر داد.

در این تماس تلفنی، دو طرف درباره روابط دو جانبه ایران و عمان و راههای گسترش آن و همچنین آخرین تحولات مربوط به مذاکرات رفع تحریم ها در وین و دیگر مسائل منطقه ای و بین المللی گفت وگو و رایزنی کردند.

امیر عبداللهیان در تاریخ ۱۹ مرداد ماه نیز در تماس تلفنی با بدر البوسعیدی در خصوص آخرین تحولات مرتبط با مذاکرات رفع تحریم ها با همتای عمانی خود گفت وگو و از دیدگاه ها و تلاش عمان در زمینه مذاکرات رفع تحریم ها قدردانی کرد. طرفی در پنجم مرداد ماه نیز در این خصوص تماس دیگری داشتند.

عمان در خلال مذاکرات رفع تحریم ها در بسیاری موارد نقش پیامرسان و میانجی را بر عهده داشته و در یک ماه اخیر بارها مقامات اروپایی، آمریکایی و ایرانی با مسقط گفت وگو و رایزنی کرده اند. به طوریکه رابرت مالی نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران در تاریخ پنجم مرداد ماه و سپس «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا نیز در نهم مرداد با «بدرالبوسعیدی» تماس تلفنی برقرار کرده و در خصوص مذاکرات هسته ای و پاره ای مسائل دیگر با وی به گفت وگو نشستند.

منبع: فارس

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در برخط
آخرین اخبار سرویس سیاسی