احیاء کارگروه تخصصی زنان و خانواده جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید رجایی
سرویس سیاسی - دبیر واحد خواهران جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی گفت: کارگروه تخصصی زنان و خانواده در جهت تعالی خانواده و جایگاه زن همزمان با شروع سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها فعالیت خود را مجدد آغاز کرده است.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از فارس - پانیذ طاهری دبیر واحد خواهران جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران عنوان کرد: کارگروه تخصصی زنان و خانواده طهورا، همزمان با شروع سال تحصیلی جدید فعالیت های خود را از سر می گیرد.

وی افزود: ایده و تأسیس کارگروه تخصصی زنان و خانواده طهورا برای اولین بار، توسط واحد خواهران شورای بیست و دوم جامعه اسلامی دانشجویان تربیت دبیر شهید رجایی مطرح و اجرا شد.

دبیر واحد خواهران جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شهید رجایی تهران ادامه داد: طهورا فعالیت خود را با تولید محتوای رسانه ای در حوزه زنان و خانواده آغاز کرد و امروز، علاوه بر تولید محتوا، به مرحله بروز و ظهورِ فرم های نشریه و کارگاه رسیده است. اولین نشریه طهورا و اولین کارگاه تخصصی آن در روز های آتی منتشر و رونمایی خواهد شد.

طاهری عنوان کرد: معنی لغوی طهورا به معنای پاک و تطهیرکننده است، که اشاره بر نقش بنیادی زنان در توسعه فردی خویش و تعالی و سلامت جامعه دارد. طهورا به عنوان اولین کارگروه زنان و خانواده جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و همچنین تنها کارگروه این حوزه در کل دانشگاه، قصد دارد در جهت تعالی خانواده و جایگاه زن با تمرکز بر آگاه سازی، توانمندسازی و کنشگری در این حوزه در سطح دانشگاه و به تبعِ آن در جامعه نقش آفرینی کند.

طاهری اظهار کرد: طهورا با هدف تقویت بعد هویتی شامل خودآگاهی و خودشناسی، بعد توانمندسازی و مهارت افزایی، بعد آمادگی و مهارت های مربوط به ازدواج و بعد تربیتی و والدگری در دانشجویان برگزار می شود.

این فعال دانشجویی بیان کرد: شاید بتوان گفت تفاوت طهورا با کارگروه های دیگر در توجه به سلیقه عموم و خاصه قشر خاکستری است. طهورا سعی دارد به دور از کلیشه ها، قدمی در راستای بهبود فضای موجود حوزه زنان و خانواده، به خصوص در حیطه دانشجویی بردارد.

وی اضافه کرد: امیدواریم با شروع و امتداد فعالیت های طهورا و همراهی دانشجویان دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی، شاهد تغییرات مثبت در سطح آگاهی و مهارتی مخاطبان، به ویژه دانشجویان دانشگاه باشیم.

طاهری بیان کرد: با توجه به رسالت کارگروه تخصصی زنان و خانواده جامعه هدف این کارگروه، علاوه بر زنان و دختران، مردان و پسران نیز هستند، چرا که خانواده سالم و متعالی، شامل زنان و مردان توانمند و آگاه است.

پایان پیام/

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط