همایش تضاد گفتمان مقاومت و نظام سلطه جهانی در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد
سرویس سیاسی - همایش تضاد گفتمان مقاومت و نظام سلطه جهانی با حضور جمعی از مسئولان لشگری و کشوری در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از فارس - همایش تضاد گفتمان مقاومت و نظام سلطه جهانی با حضور جمعی از مسئولان لشگری و کشوری در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد.

حجت الاسلام رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در ابتدای این مراسم با بیان اینکه دانشجویان و نخبگان کشور همیشه همراه با جریان های فرهنگی و مقاومت بودند، فت: این از دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران است. امروز افتخار بزرگی در کشور ما وجود دارد که رویداد جبهه مقاومت و افتتاحیه آن در یکی از بهترین و بزرگترین مراکز علمی کشور در حال انجام است.

«زلفی گل»  وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز در این همایش با اشاره به اینکه ما  نمی توانیم نسبت به مستضعفین و مسلمانان  تحت سلطه به کشورهای دیگر بی تفاوت باشیم گفت: جمهوری اسلامی امروز پرچمدار حمایت از مظلومان جهان است و فرهنگ مقاومت را در جهان توسعه می دهد. دفاع از حق به مرزهای جغرافیایی محسوب نمی شود زیرا اعتقاد داریم امام زمان(عج) با ظهور خود حاکمیت جهان را در دست می گیرد و عدالت در جهان را برپا می کند.

وی  با اشاره به ۱۱۰ شهید دانشگاه علم و صنعت دوران دفاع مقدس تاکید کرد: باید در برابر تهاجم فرهنگی دشمن به دنیای سلطه و فرهنگی غنی خود مقابله کنیم و فعالیت های فرهنگی در دانشگاه ها باید بیشتر و با برنامه ریزی بهتری اجرا شود.

در ادامه شجاعی فرد دبیر علمی همایش نیز گفت: این همایش تضاد مقاومت و گفتمان نظام سلطه جهانی برنامه علمی هفتمین اجلاسیه بین المللی مجاهدان در غربت بود،که  امروز مقالات برگزیده پس از مراسم افتتاحیه برای عموم عرضه می شود.

در این مراسم سرلشگر سید یحیی صفوی در طی سخنانی کوتاه گفت: حداقل  دو واحد درسی باید برای گفتمان مقاومت در دانشگاه ها تبیین شود و وظایف مسئولین را در عملی کردن این پیشنهاد وزیر دوچندان نموده است.

 صفوی با اشاره به حضور جمع کثیری از مهمانان خارجی در این اجلاسیه  گفت: مقاومت باعث پیوند و جریان های ولایی در سطح جهان است و حول محور اهل بیت علیهم السلام همه جمع شده اند. آن کسانی که در جریان مقاومت حضور دارند همه از محبان اهل بیت علیهم السلام هستند و کسانی که در مقابل هستند از داعش و نیروهای سلفی هستند.

در این همایش همچنین پیام علی اکبر ولایتی مشاور بین الملل رهبر معظم انقلاب قرائت شد. در این پیام آمده است: یکی از برکات جمهوری اسلامی ایران به رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه ای حمایت از جبهه مقاومت است. دین اسلام به این مجاهدت ها زنده است وبا این مجاهدت ها شکل گرفته وجهانگیر شده و امروز حرف اول را درجهان می زند. به لطف الهی امروز ما مشاهده می کنیم که یک جبهه مقاومت مقتدر حول جمهوری اسلامی شکل گرفته است واز یمن تا عراق  لبنان و سوریه وفلسطین دارند کاری می کنند کارستان.

گفتنی است در  این مراسم ، جمعی از مسئولان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، روسای  دانشگاه های کشور و فرماندهان گروه جهادی و سفرا حضور داشتند.

خاطر نشان می شود هفتمین اجلاسیه بین المللی مجاهدان در غربت، چهارم مهر در دانشگاه دامغان به کار خود خاتمه می دهد.

پایان پیام/

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط