امیرعبداللهیان در دیدار با همتای ارمنستانی: مخالف تغییر در ژئوپلتیک منطقه هستیم
سرویس سیاسی - وزیر امور خارجه در دیدار با همتای ارمنستانی در نیویورک بار دیگر موضع جمهوری اسلامی ایران مبنی بر عدم تغییر در مرزها و ژئوپلتیک منطقه را یادآور شد.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از فارس - حسین امیرعبداللهیان و «آرارات میرزویان» وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و ارمنستان در حاشیه هفتاد و هفتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک دیدار و درباره مناسبات دوجانبه و مهمترین مسائل منطقه قفقاز گفت وگو کردند. 

حسین امیرعبداللهیان در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از رایزنی ها و مشورت های دوره ای دو کشور، بر پیگیری توافقات دوجانبه در حوزه های مختلف فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و آموزشی تأکید کرد. 

امیرعبداللهیان در دیدار با همتای ارمنستانی: مخالف تغییر در ژئوپلتیک منطقه هستیم

 

 

رئیس دستگاه دیپلماسی موضع تهران را درباره آخرین تحولات قفقاز، عدم پذیرش هرگونه تغییر در مرزها و ژئوپولیتیک منطقه خواند و افزود: جمهوری اسلامی ایران قویا معتقد است که  اختلافات کشورها باید از طریق مذاکره و گفت وگوی سیاسی درون منطقه حل و فصل شود. 

آرارات میرزویان وزیر خارجه ارمنستان نیز با اشاره به جایگاه تاریخی ایران در تحولات قفقاز از روند رو به رشد همکاری های دوجانبه ابراز خرسندی کرد و افزود: شتاب مناسبات ایران - ارمنستان به تحکیم و تقویت همکاری ها و همبستگی بین دو کشور و منطقه کمک خواهد کرد.

به گزارش فارس، امیرعبداللهیان همچنین در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل با «جیحون بایراموف» وزیر خارجه جمهوری آذربایجان نیز دیدار و گفت وگو کرده بود.

پایان پیام/

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط