قدر چادر را بدانید؛ چادر سلاح شما است  -  پهپادهای ایرانی در جنگ روسیه و اوکراین سرنوشت جنگ را دگرگون می کنند  -  برخی معلمان به آداب دینی پایبند نیستند
سرویس سیاسی - خطیب جمعه شهرستان ورامین خطاب به رئیس جمهور گفت: چرا وزرا در انجام وظایف خود در رابطه با حجاب جدی نیستند، بیش از یک سال از عمر دولت جهادی و انقلابی می‌گذرد، وزارتخانه‌ها در زمینه حجاب چه کردند، دولت، مجلس و دستگاه قضائی این پیام را بشنوند و بدانند، انتظار مردم عزیز در حوزه حجاب و عفاف این نبود.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از همشهری - حجت الاسلام والمسلمین سیدمحسن محمودی در خطبه های نماز جمعه امروز ورامین طی سخنانی با اشاره به بازگشایی مدارس، رسالت دستگاه تعلیم و تربیت را خطیر دانست و گفت: معلمی شغل انبیا است، بایستی معلمان به خوبی به وظیفه خود عامل باشند و تعلیم و تربیت را جدی تر بگیرند.

وی با بیان اینکه مدارس باید به جهاد تبیین اهتمام ویژه ای داشته باشند، افزود: مجموعه نظارتی در آموزش و پرورش بایستی با حساسیت بیشتری برخی از گزارشات و دغدغه های مردم را دنبال کنند، برخی مسائل و آدرس های غلطی که داده می شود و یا برخی از معلمان که خود به آداب دینی پایبند نیستند، اصلاً قابل قبول نیست.

محمودی از اولیای دانش آموزان خواست، مسائل فرزندان خود را با حساسیت دنبال کنند و تاکید کرد: مدارس و خانواده باید در کنار یکدیگر تلاش کنند، تا نتیجه مطلوبی حاصل شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران با اشاره به مسائل اخیر گفت: دشمن از جنگ نظامی در کشور ما ناامید شده و با روش های سخیف سعی در کشاندن مردم به خیابان ها دارد، امروز اقتدار نظامی ایران به گونه ای است، که حتی در جنگ روسیه و اوکراین پهپادهای ایران سرنوشت جنگ را دگرگون می کنند.

وی گفت: دشمن از تأثیرگذاری تحریم ها ناامید است، با تلاش های دولت و صبر ملت و گشایش ها در فروش نفت و صادرات، بسیاری از رشته های دشمن را پنبه کرده است، به همین دلیل دشمن تمام توان خود را به کار گرفته تا نظام اسلامی را دچار چالش کند.

محمودی با طرح این سوال که چرا دشمن از فوت یک دختر خانم استفاده کرده است؟ گفت: تمام شواهد نشان می دهد، که دشمن از مدت ها پیش آماده ایجاد فتنه بوده است و چه فرصتی بهتر از این.

وی خطاب به بانوان چادری افزود: قدر چادر خود را بدانید و ذره ای متزلزل نشوید، چادر سلاح شما است.

خطیب جمعه ورامین با انتقاد از اینکه در حوزه مبارزه با بدحجابی نیروی انتظامی تنها مانده است، گفت: همین تنها ماندن سبب می شود، که با یک حادثه این گونه مورد هجمه قرار گیرد. چرا وزرا در انجام وظایف خود در رابطه با حجاب جدی نیستند، بیش از یک سال از عمر دولت جهادی و انقلابی می گذرد، وزارتخانه ها در زمینه حجاب چه کردند، دولت، مجلس و دستگاه قضائی این پیام را بشنوند و بدانند، انتظار مردم عزیز در حوزه حجاب و عفاف این نبود.

وی خطاب به مسئولان گفت: امروز هرچه برای این مردم نوکری کنید، کم است، تا می توانید، خدمت کنید، باید مردم نتیجه تلاش های مسئولین را خصوصاً در حوزه اقتصادی، تأمین مسکن، ازدواج جوانان و. …حس کنند، این فتنه درس بزرگی داشت و آن اینکه دایره انقلاب را با تنگ نظری تنگ نکنیم و چهره ها و عناصر دلسوز و کارآمد انقلابی را منزوی نسازیم، باید به دنبال جذب حداکثری باشیم.

محمودی از همه اعضای شورای تأمین و مسئولان انتظامی و قضائی و اطلاعات و همه افرادی که در این قضایا در میدان ایستادند و زحمت کشیدند ، تقدیر و تشکر کرد.

منبع: ایسنا

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در برخط