جزئیات تجمع در دانشگاه تبریز؛ تجهیزات بسیج در اختیار معترضان  -  دانشجویان با مدیریت پلیس متفرق شدند
سرویس سیاسی - امروز شنبه دانشگاه تبریز با تجمع مسالمت دانشجویان معترض همراه بود. حضور مسوولان دانشگاه و گفت و گوی پلیس اعتراض دانشجویان را پایان داد.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از همشهری - تجمع دانشجویان دانشگاه تبریز به بهانه درگذشت مهسا امینی امروز از ساعت ۱۲ بعد از ظهر در مقابل سلف دانشگاه شروع شد.

در ابتدای این تجمع، میکروفون و تجهیزات صوتی توسط دانشجویان بسیج دانشجویی در اختیار معترضین قرار گرفت تا با استفاده از تربیون آزاد و به صورت گفتمانی و مسالمت آمیز سخنان خود را مطرح کنند.

در این تجمع، دو نفر از معاونان دانشگاه تبریز نیز در جمع دانشجویان حاضر شده و آماده پاسخگویی به اعتراض دانشجویان شدند.

رئیس دانشگاه تبریز نیز در میان دانشجویان حاضر شد و با آنها سخن گفت.

در حدود ساعت ۱۶ جمعیت دانشجویان معترض به حدود یک سوم کاهش یافته بود. دانشجویان از درب دانشگاه به سمت خیابان حرکت کردند. پلیس از دانشجویان خواست تجمع خود را داخل دانشگاه ادامه دهند.

نصرالله زاده رئیس دانشگاه خطاب به دانشجویان گفت: داخل محیط دانشگاه بنده موظف به تامین امنیت شما هستم، اما بیرون از محیط دانشگاه کمکی از بنده ساخته نیست. تعدادی از دانشجویان پس از صحبت های رئیس دانشگاه از جمعیت جدا شدند. رفتار تحریک آمیز برخی از لیدرها هشدار عوامل انتظامی را به همراه داشت.

فرمانده میدان پلیس نیز در سخنانی به عموم دانشجویان با لحن محترمانه و شایسته فضای دانشجویی خواستار پراکنده شدن جمع و جدا شدن دانشجویان از صفوف اغتشاش گران شدند؛ تعداد قابل توجهی از دانشجویان نیز صف خود را از اغتشاش گران جدا کرده و به اعتراضات پایان دادند.

ایرنا نیز نوشت: تجمع اعتراضی مسالمت آمیز دانشجویان دانشگاه تبریز با حضور و سخنرانی مسوولان این مرکز دانشگاهی و مدیریت پلیس پراکنده شد.

تجمع بعد از ظهر امروز شنبه جمعی از دانشجویان دانشگاه تبریز از مقابل غذاخوری این دانشگاه آغاز شد و با اقدام بسیج دانشجویی در تامین تجهیزات صوتی و میکروفون به تریبون آزادی برای اظهارات آنان تبدیل شد.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در برخط