وزیر صمت: خودروهای وارداتی باید استانداردهای لازم را داشته باشند
سرویس سیاسی - وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ما شرایطی را برای واردات خودرو تعیین کردیم؛ گفت: خودروهای وارداتی باید استانداردهای لازم را داشته باشند.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از فارس - سید رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به انتشار برخی شایعات در مورد خودروهای وارداتی هستند، گفت: این نوع نگاه که گفته می شود خودرهایی که قرار است وارد شود چینی یا هندی هستند، درست نیست. از طرفی باید بگویم که دولت خودرو وارد نمی کند، ما شرایطی را برای واردات خودرو تعیین کردیم؛ خودروهای وارداتی باید استانداردهای لازم را داشته باشند، از جمله اینکه نو باشند و ... .

وی افزود: ممکن است واردکننده ای با شرکت های چینی توافق و خودروهایی که استاندارد لازم را دارند وارد کند یا ممکن است با شرکت های روسی، اروپایی، ژاپنی یا ... به توافق برسند. خودروها باید استانداردهای مدنظر ما را داشته باشند اینکه خودروهای وارداتی تولیدِ کدام کشور هستند بستگی به واردکنندگان و تعاملات  آنها با سایر کشورها دارد.

وزیر صمت با بیان اینکه تعیین نمی کنیم که خودروهای وارداتی چینی یا هندی باشند، تصریح کرد: ما استانداردهای مد نظرمان را لحاظ می کنیم و آن را مبنای کارمان قرار می دهیم.

به گزارش فارس، برخی اخیرا مدعی شده بودند که خودروهایِ وارداتی به کشور، چینی، روسی و هندی هستند. 

پایان پیام/

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط