کمیسیون فرهنگی مجلس باشگاه داری در سطح حرفه ای را برای دولت ممنوع کرد
سرویس سیاسی - سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: اعضای کمیسیون فرهنگی در مصوبه اخیر خود تصدی‌گری، تیم‌داری و مالکیت در بحث ورزش حرفه‌ای را برای دولت ممنوع کردند.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از فارس - احمد راستینه سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره به نشست اخیر کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در جلسه اخیر کمیسیون ادامه رسیدگی به لایحه نظام جامع باشگاهداری در دستور کار کمیسیون قرار داشت که تعداد دیگری از مواد این لایحه به تصویب اعضای کمیسیون رسید.

وی افزود: اعضای کمیسیون فرهنگی در مصوبه خود تصدی گری، تیم داری و مالکیت در بحث ورزش حرفه ای را برای دولت ممنوع کردند. 

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: براساس این مصوبه دستگاه های اجرایی موضوع ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری حق تیم داری و باشگاهداری در سطح حرفه ای ورزش را ندارند.

راستینه خاطرنشان کرد: در بحث حمایت از ورزش اعضای کمیسیون در جریان بررسی لایحه نظام جامع باشگاهداری مصوب کردند 20 درصد فضای ورزشی که بخش خصوصی برای آن درخواست ایجاد باشگاه می کند در قالب فضای تجاری معاف از عوارض تجاری بوده و پروانه آن صادر می شود که این کار با هدف حمایت از بخش خصوصی در حوزه باشگاه داری انجام می شود.

پایان پیام/

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط