باشگاه های ورزشی طبق تشریفات از نهادهای دولتی زمین دریافت می کنند
سرویس سیاسی - سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: براساس مصوبه اعضای کمیسیون فرهنگی برخی نهادهای دولتی موظف شدند اراضی مناسب برای احداث اماکن ورزشی به باشگاه‌های ورزشی واگذار کنند.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از فارس - احمد راستینه سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست امروز کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در جلسه امروز ادامه رسیدگی به لایحه نظام جامع باشگاه داری در دستورکار اعضای کمیسیون قرار داشت و مواد مربوط به فصل پنج این لایحه در بخش حمایت ها و تسهیلات به تصویب اعضای کمیسیون رسید.

وی افزود: براساس مصوبه اعضای کمیسیون فرهنگی در جریان بررسی این لایحه وزارتخانه های راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و شهرداری ها، موظف شدند با معرفی وزارت ورزش و جوانان اراضی مناسب برای احداث اماکن ورزشی در سطح کشور را در چارچوب طرح های توسعه به قیمت ارزش معاملاتی اعلام شده توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی و همچنین تقسیط آن با رعایت تشریفات قانونی به باشگاه های ورزشی واگذار کنند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: همچنین اعضای کمیسیون در مصوبه دیگری وزارت ورزش و جوانان مجاز شد تا اراضی و اماکن ورزشی و ورزشگاه های قابل واگذاری خود را به باشگاه های متقاضی دارای صلاحیت با رعایت قوانین و مقررات مربوطه بر اساس ارزیابی هیات سه نفره کارشناسان فنی با حفظ کاربری ورزشی به باشگاه های فعال در لیگ های استانی، بانوان و مراکز استان که در سه رشته ورزشی فعالیت می کنند واگذار کنند.

راستینه خاطرنشان کرد: همچنین بر اساس مصوبه اعضای کمیسیون فرهنگی متقاضیان احداث باشگاه های ورزشی از پرداخت هزینه حق انشعاب آب، برق، گاز، تلفن و فاضلاب معاف شدند.

وی افزود: علاوه بر این در مصوبه دیگر کمیسیون باشگاه های ورزشی موظف شدند که بیمه مسئولیت مدنی با پوشش های کامل را برای باشگاه داران خود ایجاد کنند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: همچنین بر طربق مصوبه امروز کمیسیون وزارت ورزش و جوانان مکلف شد تا در خصوص نحوه فعالیت باشگاه های ورزشی در فضاهای مجازی مجاز نسبت به تدوین آیین نامه اقدام کنند.

راستینه خاطرنشان کرد: همچنین در خصوص درآمدهای ناشی از پخش تبلیغات قبل، حین و بعد از مسابقات ورزشی مقرر شد تا یک کمیته تخصصی فی مابین مجلس، وزارت ورزش و جوانان و سازمان صدا و سیما برای حمایت از ایجاد منابع پایدار و توسعه باشگاه های حرفه ای تشکیل و سازوکار کسب منابع پایدار برای این باشگاه ها در این کارگروه بررسی و نتیجه بررسی ها برای تصویب به صحن کمیسیون ارائه شود.

پایان پیام/

 

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط