روایت فرمانده قرارگاه منطقه جنوب سپاه از شجاعت سردار هاشمی  -  سید پاسخ گروهک های تروریستی را به موقع می داد
سرویس سیاسی - سرتیپ پاسدار محمد مارانی در آیین وداع با پیکر مطهر سردار شهید سیدحمیدرضا هاشمی معاون اطلاعات سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان گفت: شهیدان برای عزت اسلام و ایجاد امنیت و آسایش برای مردم جان خود را از تقدیم کردند.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از همشهری -  سرتیپ پاسدار محمد مارانی شب گذشته در آیین وداع با پیکر مطهر سردار شهید سیدحمیدرضا هاشمی معاون اطلاعات سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان که در مسجد قائم(عج) کرمان برگزار شد با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: شهیدان برای عزت اسلام و ایجاد امنیت و آسایش برای مردم جان خود را از تقدیم کردند.

وی با بیان اینکه در منطقه جنوب شرق کشور بچه های رزمنده استان کرمان به صورت ناشناخته برای تامین امنیت کشور فداکاری های زیادی کردند و شهید سیدحمید هاشمی از جمله این شهیدان است، گفت: شهید هاشمی ویژگی های زیادی داشت و این شهید بزرگوار برای شهادت لحظه شماری می کرد.

فرمانده قرارگاه مدینه منوره (منطقه جنوب) نیروی زمینی سپاه، با اشاره به اینکه سردار شهید هاشمی شجاعت بسیار خوب و ایمان قوی داشت، خاطرنشان کرد: دوران دفاع مقدس یک برهه خاص در تاریخ ایران بود به طوری که معنویت در جبهه ها می جوشید و همه اهل معرفت بودند.

وی با بیان اینکه شهیدان امروز در اوج مظلومیت به خیل شهیدان می پیوندند، ادامه داد: شهید هاشمی راه شهدای دفاع مقدس را رفت و ایمان و اخلاص در او موج می زد؛ این شهید بزرگوار مانوس با قرآن بوده و در گفتار و کلامش این مانوس بودن مشهود بود.

مارانی با اشاره به اینکه حدود دوازده سال با این شهید بزرگوار همراه هستم، گفت: شهید هاشمی بسیار فهیم بود، توطئه های تفرقه افکنانه دشمن را به خوبی می شناخت و آنها را خنثی می کرد و فعالیت های گروهک های تکفیری و تروریستی را در منطقه به خوبی رصد می کرد و پاسخ به موقع می داد.

وی با بیان اینکه شهید هاشمی داغ مادر را دیده بود و احترام بسیار زیادی برای مادر قائل بود و به من گفت کمرم خم شد، افزود: این شهید بزرگوار در شهادت شهیدان حسنی و طباطبایی بسیار ناراحت بود و هر روز آرزوی شهادت داشت.

فرمانده قرارگاه مدینه منوره (منطقه جنوب) نیروی زمینی سپاه، با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس رسم بود قبل از هر عملیات حاج قاسم بچه ها را جمع می کرد و ضمن اینکه یک گزارشی می گرفت مراسم وداع هم انجام می شد، افزود: رزمندگان همدیگر را بغل می کردند، با هم خداحافظی داشتند و از هم حلالیت می طلبیدند.

وی با بیان اینکه در آن مراسم رزمندگان به هم می گفتند هر که شهید شد دیگران را شفاعت کند، گفت: در عملیات کربلای پنج بعد از مراسم و خواندن روضه امام حسین (ع) یکی از شهدا گفت باید بجنگیم تا راه کربلای امام حسین (ع) باز شود؛ او به دیگر هم رزمان گفت اگر من خسته شدم من را با تیر بزنید.

مارانی با اشاره به اینکه این رزمنده فردای آن شب در عملیات کربلای پنج به شهادت رسید، ادامه داد: امشب هم در این مراسم وداع با پیکر مطهر شهید هاشمی همدیگر را دعا کنیم و از او بخواهیم ما را شفاعت کند.

وی با بیان اینکه یک ساعت قبل شهادت با شهید هاشمی تماس گرفتم و از او اوضاع را سوال کردم، گفت: این شهید بزرگوار گفت همه جا بهم ریخته است و من خودم دارم می روم از نزدیک وضعیت را ببینم و از آنجا با شما تماس می گیرم.

فرمانده قرارگاه مدینه منوره (منطقه جنوب) نیروی زمینی سپاه، با بیان اینکه حدود ۵۰ دقیقه بعد یکی از دوستان تماس گرفت و گفت برای سید حمید دعا کنید؛ دو تا تیر خورده و حالش خوب نیست، افزود: از خداوند می خواهیم آخر و عاقبت ما را ختم به شهادت کند.

منبع: تسنیم

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در برخط