برخورد قاطع با عاملان اصلی اغتشاشات اخیر  -  حساب فریب خوردگان جداست و باید راهنمایی و ارشاد شوند
سرویس سیاسی - رئیس کل دادگستری استان کرمان با تاکید بر این مطلب که باید امنیت مردم را تامین کنیم، گفت: سیاست قوه قضاییه برخورد قاطع با عاملان اصلی حوادث و اغتشاشات اخیر است.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از همشهری -  حجت الاسلام ابراهیم حمیدی امروز ۱۱ مهرماه در شورای اداری شهرستان رابر اظهار کرد: اگر امروز دشمنان درباره مسائل هسته ای و سلاح های موشکی و بازدارنده نظامی را مطرح می کنند، بهانه ای بیش نیست و خودشان می دانند جمهوری اسلامی اعتقادی به سلاح های هسته ای، شیمیایی و کشتار جمعی ندارد و حتی مسائل موشکی این نظام نیز تنها جنبه بازدارندگی دارد.

وی یاد و خاطره سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را گرامی داشت و با اشاره به روحیه ولایی و انقلابی مردم رابر، ادامه داد: افرادی مانند شهید سلیمانی که از بطن مردم این منطقه بلند می شوند، نشان دهنده ظرفیت ها و نیروی انسانی و سرمایه ملی این منطقه هستند.

حمیدی افزود: روحیه انقلابی و ولایی مردم این منطقه را باید حفظ کرده و به عنوان سرمایه ای بزرگ به نسل های بعد نیز انتقال داد زیرا دشمن همین اعتقادات دینی، مذهبی و ولایی مردم ما را نشانه گرفته و از آنها می ترسد.

رئیس کل دادگستری استان کرمان به حوادث اخیر اشاره و بیان کرد: بسیاری از این افراد فریب خورده هستند که متوجه اشتباهات خود شده اند و فهمیده اند که فریب تبلیغات نادرست دشمنان را خوردند و البته برخی از آنها نیز وابستگان سرویس های اطلاعاتی بیگانه بودند و این  افراد در برابر صفوف متحد ملت ایران عده ای به حساب نمی آیند.

وی بیان کرد: اگرچه این تحرکات ایذایی برای کشور هزینه دارد و دل انسان های مومن را جریحه دار می کند، اما ما را هوشیار کرده و مردم را به صحنه می آورد و نماد مردمی نظام مقدس جمهوری اسلامی، بار دیگر در سطح دنیا به نمایش در می آید.

حمیدی گفت: کارگزاران مردم نیز باید مراقبت نمایند زیرا اگر همه مسئولان وظایف خود را به درستی و آنگونه که مد نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار دارد، انجام دهند، بسیاری از مشکلات و معضلات برطرف می شود زیرا امروز بسیاری از مشکلات ناشی از ترک فعل ها است.

وی با اشاره به این مطلب که همه مدیران باید تکلیف خود را به درستی شناخته و به خوبی انجام دهند، افزود: مدیران باید برای رفع مشکلات مردم دغدغه داشته باشند؛ صداقت با مردم، ولایت مداری و اخلاص سردار سلیمانی موجب شد که وی به الگویی برای همه مدیران تبدیل شود.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان درباره درخواست های مطرح شده برای برخورد با عوامل اغتشاشات اخیر، گفت: وقتی دشمن با تمام توان به مقابله با جمهوری اسلامی آمده، بر ما فرض است که با تمام توان به مقابله با آنها برویم و این یک تکلیف شرعی و قانونی است و در این رابطه حساب فریب خوردگان جداست و باید راهنمایی و ارشاد شوند.

وی با تاکید بر این مطلب که باید امنیت مردم را تامین کنیم، گفت: سیاست قوه قضاییه برخورد قاطع با عاملان اصلی این حوادث و اغتشاشات است.

حمیدی در بخش دیگری از سخنانش به کمبود کادر قضایی در رابر اشاره و بیان کرد: تلاش می شود که به زودی یک نیروی قضایی به کادر قضایی این شهرستان اضافه شود تا سرعت رسیدگی به پرونده ها افزایش یابد.

رئیس کل دادگستری استان کرمان یادآور شد: با وجود پیگیری های انجام شده در گذشته، تلاش می شود که دادسرای عمومی و انقلاب رابر نیز ایجاد شود.

منبع: فارس

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در برخط