واکنش رییس سیا به اتفاقات اخیر ایران

واکنش رییس سیا به اتفاقات اخیر ایران

۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۷ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس سیاسی - وی افرادی که در اعتراضات شرکت می‌کنند را شجاع خواند که به ادعای وی از بسیاری از جهات خسته‌اند و آماده‌اند خطر تظاهرات کردن را بپذیرند.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از فرارو - رییس سازمان سیا در گفت وگویی اظهاراتی مداخله جویانه را درباره اتفاقات اخیر ایران مطرح کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه سی بی اس، ویلیام برنز، رییس سازمان سیا در گفتگو با این شبکه در پاسخ به این سوال که آیا از نظر او اتفاقات اخیر در ایران «اعتراضاتی درانزوا است یا می تواند شروع یک انقلاب باشد»، گفت: فکر نمی کنم این اعتراضات، اعتراضاتی در انزوا باشد. آنچه حیرت آور است، حداقل برای من و تحلیل گرانمان در اینجا، گستردگی این اعتراضات است.

وی افرادی که در اعتراضات شرکت می کنند را شجاع خواند که به ادعای وی از بسیاری از جهات خسته اند و آماده اند خطر تظاهرات کردن را بپذیرند.

برنز در ادامه در پاسخ به این سوال که با توجه به اعلام آمادگی ایلان ماسک، رییس شرکت اسپیس ایکس برای ارائه خدمات اینترنت ماهواره ای تسلا به ایران، آیا دولت آمریکا کمک خواهد کرد که ترمینال های دسترسی به اینترنت ماهواره ای وارد ایران شود، گفت: دولت آمریکا به وضوح حمایتش از گردش آزاد اطلاعات و آزادی اینترنت را اعلام کرده است. آمریکا بسیار در این زمینه متعهد است.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در برخط