تصویر  -  ریختن خون این دانشجوی دانشگاه شریف حلال است!

تصویر - ریختن خون این دانشجوی دانشگاه شریف حلال است!

۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۱ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس سیاسی - احسان در کنار سربازی کار هم می‌کرد. بیشتر در رشته‌های طراحی مکانیکی دستگاه کار می‌کرد و  جزو معدود کسانی بود که شغلی که انتخاب می‌کرد  با تحصیلاتش همخوانی داشت ...

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از همشهری - یک کانال تلگرامی نوشت: از نگاه داعشی ها دانشجوی شریف فقط اگر شعار علیه نظام بدهد، نخبه محسوب می شود! ‏ اگر مثل احسان قدبیگی که فارغ التحصیل شریف بود و توسط رژیم صهیونیستی ترور شده باشد خونش حلال است!

تصویر  -  ریختن خون این دانشجوی دانشگاه شریف حلال است!

علی جهانگیری یکی دیگر از دوستان احسان قدبیگی است که رفیق خوابگاه و دانشگاه او بوده است، از آشنایی اش با احسان می گوید: «سال ۹۱ بود که من برق قبول شدم و احسان مکانیک می خواند. اما دو سه ماه بعد من تغییر رشته دادم و رشته مکانیک را انتخاب کردم. من درسم خوب بود و برای بچه ها رفع اشکال می کردم. یک روز دوست مشترک مان با احسان به اتاق ما آمد تا رفع اشکال کند و از همان زمان من وارد اکیپ ۶ نفره بچه های مکانیک شدم.»

از همان زمان دوستی هایمان شروع شد. سال ۹۴ با احسان هم اتاقی شدیم و تا پایان دانشگاه با هم بودم. بعد از درس هم من درس می خواندم و احسان در تهران سربازی می رفت، برای همین با هم همخانه شدیم و خانه ای در خیابان جیحون رهن کردیم تا بتوانیم به کارهایمان برسیم.»

او ادامه می دهد: «احسان در کنار سربازی کار هم می کرد. بیشتر در رشته های طراحی مکانیکی دستگاه کار می کرد و  جزو معدود کسانی بود که شغلی که انتخاب می کرد  با تحصیلاتش همخوانی داشت.»

جهانگیری می گوید: «او توانمند بود، برای همین وقتی در قم شرکتم به راه افتاد، از او خواستم به قم بیاید و با ما همراه شود. دو سال در وقت های آزادش به قم می آمد و آموزش آنلاین داشت و یک سال هم در قم ساکن شد و وقتی در وزارت دفاع در مصاحبه شرکت کرد و قبول شد به تهران برگشت. درست سه روز قبل از شهادتش به من پیام داد که برای بعد از تعطیلات یک قرار بگذاریم و همدیگر را ببینیم، اما اجل مهلت نداد و دیدار ما به قیامت افتاد.»

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در برخط