گفت وگوی تلفنی وزرای خارجه ایران و امارات

گفت وگوی تلفنی وزرای خارجه ایران و امارات

۰۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۰ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس سیاسی - وزیر امور خارجه کشورمان آمادگی ایران را برای برگزاری نشست مشترک تجار و بازرگانان ایران و امارات اعلام آمادگی کرد.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از فرارو - وزرای خارجه ایران و امارات عربی متحده دیشب (چهارشنبه) دوم آذر ماه تلفنی گفت وگو کردند.

در تماس تلفنی حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان، وزیر امور خارجه و همکاری های بین المللی امارات عربی متحده، آخرین تحولات مناسبات دوجانبه و اوضاع بین المللی مورد رایزنی قرار گرفت.

امیرعبداللهیان در این گفت وگو اعلام کرد: توسعه و گسترش روابط با کشورهای همسایه، از جمله با امارات مورد توجه ماست.

وزیر امور خارجه کشورمان آمادگی ایران را برای برگزاری نشست مشترک تجار و بازرگانان ایران و امارات اعلام آمادگی کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان در بخشی از این گفت وگوی تلفنی، رویکرد غیر سازنده آمریکا و برخی کشورهای اروپایی در قبال اغتشاشات اخیر در ایران و سوءاستفاده سیاسی و ابزاری از نهادهای بین المللی مانند حقوق بشر را قویا مورد انتقاد قرار داد.

وزیر امور خارجه و همکاری های بین المللی امارات عربی متحده نیز روابط پایدار و پویا بین دو کشور را خواستار شد.

وزیر خارجه امارات برای برگزاری نشست های کمیسیون مشترک و کمیته تجار و بازرگانان ایران و امارات و گسترش مناسبات دوجانبه اعلام آمادگی کرد.

شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان در پایان بر ضرورت عدم پیروی نهادهای حقوق بشری از رویکرد سیاسی تأکید کرد و همچنین خواستار احیای توافق هسته ای و رفع اختلافات فنی در این زمینه شد و آن را به نفع همه طرف ها خواند.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در برخط