جمهوری اسلامی: گوش شنوایی در کشور وجود ندارد

جمهوری اسلامی: گوش شنوایی در کشور وجود ندارد

۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۲ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس سیاسی - روزنامه جمهوری اسلامی با بازخوانی بخشی از سخنان شهید بهشتی خطاب به حکمرانان که هیچ چیز را به مردم تحمیل نکنید، تاکید کرده است که در میان حکمرانان گوش شنوایی برای این توصیه‌ها و سخنان وجود ندارد. ...

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از برترین ها - روزنامه جمهوری اسلامی با بازخوانی بخشی از سخنان شهید بهشتی خطاب به حکمرانان که هیچ چیز را به مردم تحمیل نکنید، تاکید کرده است که در میان حکمرانان گوش شنوایی برای این توصیه ها و سخنان وجود ندارد.

جمهوری اسلامی: گوش شنوایی در کشور وجود ندارد

شهید مظلوم آیت الله بهشتی را هنوز هم مظلوم می دانیم زیرا در میان حکمرانان گوش شنوائی برای سخنان حکیمانه اش پیدا نشد و اکنون نیز پیدا نمی شود. او اسلام را با معیارهائی عرضه می کرد که با فطرت انسان منطبق بود. حق هم همین است. زیرا اسلام دین فطرت است. بهشتی خطاب به حکمرانان می گفت: «خودسازی را به مردم تحمیل نکنید، به مردم کمک کنید، آگاهی بدهید، زمینه برای رشد اسلامی بدهید ولی هیچ چیز را تحمیل نکنید. انسان بالفطره خواهان آزادیست، می خواهد خودسازی داشته باشد، اما خودش، خودش را بسازد، مبادا برخلاف دستور قرآن، مسلمان بودن و مسلمان زیستن را به مردم تحمیل کنید، آنها بر علیه شما طغیان خواهند کرد».

نویسنده در ادامه تاکید کرده است: این توصیه حکیمانه هرچند اختصاص به حکمرانان ندارد ولی اولین مخاطبان آن، حکمرانان هستند. یک عالم دینی که در مسجد و محراب با مردم سروکار دارد یا بر منبر موعظه می نشیند نیز نباید از تشریح احکام و معارف دینی فراتر برود و درصدد تحمیل آنها بر مردم برآید. او هم اگر بخواهد مسلمان زیستن را به مردم تحمیل کند، هرگز موفق نخواهد شد.

این خبر توسط سایت برترین ها منتشر شده و برخط نیوز صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : برترین ها

اخبار گوناگون در برخط