تدابیر ویژه دولت پکن برای مهار اعتراضات

تدابیر ویژه دولت پکن برای مهار اعتراضات

۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۸ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس سیاسی - ویدئو‌های منتشر شده از شهر هانگژو، حاکی از آن است که صد‌ها نیروی پلیس دوشنبه شب در میدان بزرگی جمع شده‌اند تا از تجمعات جلوگیری کنند.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از فرارو - پلیس های چینی امروز در پکن و شانگهای جهت جلوگیری از اعتراضات گسترده مردم در تعداد زیادی از خیابان ها مستقر شده اند.

ویدئو های منتشر شده از شهر هانگژو، حاکی از آن است که صد ها نیروی پلیس دوشنبه شب در میدان بزرگی جمع شده اند تا از تجمعات جلوگیری کنند.

پلیس چین تلفن همراه افرادی را که از محل های اعتراض عبور می کنند، بررسی می کند تا مطمئن شود آن ها از تلگرام و یا فیلترشکن استفاده نمی کنند.

برخی از دانشگاه ها نیز اتوبوس هایی گذاشته اند تا دانشجویان را به ایستگاه های قطار ببرند. گفته شده کلاس ها و امتحانات نهایی به صورت آنلاین برگزار می شود.

با گذشت سه سال از همه گیری کرونا، بسیاری از مردم به دلیل استفاده بی وقفه دولت از قرنطینه ها و آزمایش های کووید خشمگین هستند.

تشدید محدودیت ها در ماه های اخیر، همراه با مجموعه ای از مرگ های دلخراش که ناشی از سیاست های بیش از حد کنترل ها بوده است، اوضاع را به یکباره تغییر داده است.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در برخط