(کمیته ای برای بررسی حادثه 25 آبان در سمیرم تشکیل شود)

(کمیته ای برای بررسی حادثه 25 آبان در سمیرم تشکیل شود)

۰۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۳ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس سیاسی - نماینده سمیرم در مجلس شورای اسلامی گفت:متاسفانه سه نفر در ۲۵ آبان و در جریان ناآرامی‌های شهر سمیرم جان خود را از دست دادند که طبق اعلام دادستان استان اصفهان، این سه نفر از سوی نیرو‌های امنیتی کشته نشدند و از وزرای کشور و اطلاعات و مسئولان قوه قضائیه می‌خواهم هر چه سریعتر با تشکیل کمیته‌ای اجازه ندهند که حقی ضایع شود.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از فرارو - نماینده سمیرم در مجلس شورای اسلامی خواستار تشکیل کمیته ای برای بررسی حادثه ۲۵ آبان در سمیرم شد و گفت که دادستان کشور با حداکثر رأفت اسلامی وضعیت بازداشت شدگان را تعیین تکلیف کند.

به گزارش ایسنا، اصغر سلیمی در جلسه علنی امروز (سه شنبه) در تذکری گفت: متاسفانه سه نفر در ۲۵ آبان و در جریان ناآرامی های شهر سمیرم جان خود را از دست دادند که طبق اعلام دادستان استان اصفهان، این سه نفر از سوی نیرو های امنیتی کشته نشدند.

وی افزود: از وزرای کشور و اطلاعات و مسئولان قوه قضائیه می خواهم هر چه سریعتر با تشکیل کمیته ای اجازه ندهند که حقی ضایع شود. همچنین دادستان کشور تکلیف بازداشت شدگان را با حداکثر رأفت اسلامی مشخص کند.

این نماینده مجلس در ادامه گفت: برخی شایعه پراکنی کرده، دروغ گفتند و تهمت زدند که نمایندگان در بیانیه ای خواستار اعدام معترضین شدند؛ هیچ نماینده ای چنین چیزی امضا نکرده است.

وی ادامه داد: همچنین گفته اند که نماینده، یگان ویژه به شهر فرستاده است؛ در هیچ جای دنیا چنین قانونی نیست که نماینده در مسائل امنیتی و نظامی دخالت کند؛ چرا بی عدالتی و نفرت پراکنی می کنید؟ باید خدا را مدنظر قرار داده و در مقابل وجدان خود جوابگو باشید.

سلیمی در پایان تاکید کرد: ما همیشه گفته ایم که با معترضین برخورد قانونی شود و فضا و مکان در اختیار معترضین قرار داده شده و حرف آن ها شنیده شود.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در برخط