واکنش وزارت کشور به آمار کشته های حوادث مهاباد

واکنش وزارت کشور به آمار کشته های حوادث مهاباد

۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۶ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس سیاسی - مدیرکل دفتر امور سیاسی وزارت کشور گفت: در مورد صحبت نماینده مهاباد و آمار کشته‌های حوادث اخیر بنده جز ادعای خود آقای محمودزاده هنوز آمار رسمی را ندیدم، آمار غیررسمی هم در این خصوص ندیدم. ...

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از برترین ها - ایلنا: مدیرکل دفتر امور سیاسی وزارت کشور گفت: در مورد صحبت نماینده مهاباد و آمار کشته های حوادث اخیر بنده جز ادعای خود آقای محمودزاده هنوز آمار رسمی را ندیدم، آمار غیررسمی هم در این خصوص ندیدم.

واکنش وزارت کشور به آمار کشته های حوادث مهاباد

عبدالله مرادی مدیرکل دفتر امور سیاسی وزارت کشور در پاسخ به سوالی درخصوص «سوال جلال محمودزاده نماینده مردم مهاباد از وزیر کشور و صحبت های ایشان درخصوص تعداد کشته شدگان حوادث اخیر در مهاباد و همچنین لزوم اطلاع رسانی دقیق و به هنگام از سوی دستگاه های مسئول و مرجع به منظور جلوگیری از انتشار شایعات و اخبار نادرست»، گفت: یکی از مسائلی که از ابتدا در بحث اعتراضات اخیر مطرح شده و مورد تاکید بود این بود که دستگاه های سیاسی و همینطور ساختار نظام اطلاع رسانی کشور مانند رسانه ملی مرجعیت خود را در ارائه آمار و اخبار حفظ کنند و تا الان هم به نظر می رسد که این اتفاق رخ داده است.

وی ادامه داد: یعنی برخلاف تجارب سابق تلاش شده است که مرجعیت خبری و اطلاع رسانی در درون کشور و نهادهای درون کشور حفظ شود.

مرادی در بخش دیگر صحبت های خود با اشاره به صحبت های نماینده مردم مهاباد در مجلس درخصوص سوال از وزیر کشور، اظهار داشت: در مورد سوال نماینده محترم مهاباد و آمار کشته های حوادث اخیر بنده به جز ادعای آقای محمودزاده، هنوز آمار رسمی را ندیدم، آمار غیررسمی هم ندیدم.

وی افزود: اما سوال آقای محمودزاده از وزیر کشور طی هفته های اخیر در یکی از جلسات کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی در مورد مهاباد مطرح شد و آقای وزیر پاسخ کامل را ارائه کردند، سوال آقای محمودزاده هم سوال خیلی مفصلی بود که در کمیسیون مطرح شد.

مدیرکل دفتر سیاسی وزارت کشور تصریح کرد: تقریبا همه اعضای کمیسیون در آن جلسه اذعان داشتند که پاسخ آقای وزیر به سوالات آقای محمودزاده قانع کننده بوده اما علیرغم برگزاری این جلسه آقای محمودزاده سوال خودشان را در صحن مجلس مطرح کردند.

اخبار گوناگون در برخط