جزئیات کشته شدن رهبر داعش

جزئیات کشته شدن رهبر داعش

۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۰۷:۰۵ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس سیاسی - ​رهبر داعش و یکی از همراهان او پس از اینکه جنگجویان ما موفق شدند به مخفیگاه آن‌ها یورش ببرند، خود را با کمربندهای انتحاری منفجر کردند. ...

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از برترین ها - برترین ها: رسانه فارسی زبان؛ ابوالحسن هاشمی قرشی، رهبر داعش در اواسط ماه اکتبر پس از محاصره شدن از سوی برخی از جنگجویان محلی در سوریه خود را منفجر کرد.

این خبر را رویترز به نقل از یکی از افراد حاضر در این درگیری اعلام کرد و نوشت که رهبر داعش همراه با برخی از مشاوران و دستیارانش در شهر جاسم سوریه محاصره شده بود.

ارتش آمریکا روز چهارشنبه تایید کرد که رهبر داعش در عملیات مخالفان ارتش آزاد سوریه در استان درعا در جنوب این کشور، کشته شد. این استان در سال ۲۰۱۸ با میانجی گری روسیه تحت کنترل ارتش سوریه درآمد.

طبق گزارش رویترز، قرشی و همراهانش در یک پناهگاه مخفی شده در یک خانه در شهر جاسم حضور داشتند.

سالم حورانی، یکی از اهالی جاسم گفت: «رهبر داعش و یکی از همراهان او پس از اینکه جنگجویان ما موفق شدند به مخفیگاه آن ها یورش ببرند، خود را با کمربندهای انتحاری منفجر کردند.»

ارتش آزاد سوریه تا سال ۲۰۱۸ از حمایت کشورهای غربی و عربی حاشیه خلیج فارس برخوردار بودند اما جنگجویان این گروه گرچه پس از توافقات صورت گرفته در منطقه باقی مانند اما سلاح های سنگین خود را تحویل دادند اما اجازه داشتند تسلیحات سبک را نگهداری کنند.

سخنگوی داعش در یک نوار ضبط شده اعلام کرد که این گروه ابی الحسین حسینی قرشی را به عنوان رهبر جدید انتخاب کرده است. وی جزییات بیشتری درباره این فرد منتشر نکرده است. این سخنگو بدون اشاره به جزییات گفت که قرشی در حین «مبارزه با دشمنان خدا» کشته شد.

ابوبکر بغدادی، نخستین رهبر داعش در سال ۲۰۱۹ در جریان عملیات نیروهای ویژه آمریکا در سوریه کشته شد.

جانشین او، ابو ابراهیم هاشمی قریشی نیز فوریه گذشته در عملیات آمریکا در شمال سوریه کشته شد.

اخبار گوناگون در برخط