نماینده مجلس: دانشجو با (داعشجو) فرق می کند!

نماینده مجلس: دانشجو با (داعشجو) فرق می کند!

۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۱ زمان مطالعه : 3 دقیقه
سرویس سیاسی - رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی می‌گوید: مشخص است که قطعنامه کمیته حقوق بشر هیچ اثری و ارزشی ندارد و خود دنیا هم نسبت به صدور چنین قطعنامه‌هایی می‌خندد. ...

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از برترین ها - مُنیبان نوشت: رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی می گوید: مشخص است که قطعنامه کمیته حقوق بشر هیچ اثری و ارزشی ندارد و خود دنیا هم نسبت به صدور چنین قطعنامه هایی می خندد.

موسی غضنفرآبادی، رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به جلسه نمایندگان مجلس شورای اسلامی با رئیس قوه قضائیه گفت: در جلسه با اژه ای مباحثی نظیر جنگ ترکیبی و رسیدگی به پرونده های افراد مطرح شد که در این مورد رئیس قوه قضائیه گفت در میان بازداشت شدگان برخی بی گناه بودند، تعدادی کمتر جرم داشتند اما جرم بعضی از این افراد سنگین تر بوده که همه این گروه ها از یکدیگر تفکیک شدند و مقتدرانه هم به پرونده ها رسیدگی شده است. علاوه بر این اژه ای به پرونده هایی که با سرعت بیشتری مورد بررسی قرار گرفتند اشاره کرد و گفت پرونده قتل های بسیجیانی که در مشهد اتفاق افتاده در دست بررسی است.

او درباره نحوه رسیدگی به پرونده قتل مردم عادی که در جریان ناآرامی ها کشته شدند و همچنین کشته سازی ها افزود: پرونده مربوط به کشته سازی های جای بررسی خودش را دارد از این رو در جلسه نمایندگان مجلس با اژه ای درباره این موارد صحبتی نشد. در حقیقت موارد مطرح شده در جلسه با اژه ای بیشتر درباره کشته شدن افراد بی گناه بود.

غضنفرآبادی درباره اینکه اژه ای به احکام صادر شده مربوط به اعتراضات اخیر اشاره ای کرد؟ تصریح کرد: خیر اژه ای درباره پرونده ها گفت که در حال بررسی هستند و در کوتاه ترین زمان رسیدگی ها صورت می گیرد.

غضنفرآبادی در واکنش به قطعنامه حقوق بشری علیه ایران تصریح کرد: از این قطعنامه ها زیاد صادر شده است. نکته مهم این است قطعنامه ای که براساس قانون، حق و عدالت صادر نشده و تحت فشار قدرت های استکباری صادر شده هیچ ارزش و اهمیتی ندارد. علاوه بر این قطعنامه ای که با گذاشتن پا بر روی کانون بین الملل صادر می شود هیچ ارزشی ندارد. لذا همه مردم جهان از جمله مردم ایران می دانند که قطعنامه های سیاسی هیچ اعتباری ندارند. اگر قطعنامه با در نظر گرفتن انصاف، مروت، عدالت و قانون صادر شود همه آن را می پذیرند.

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار کرد: در کشورهای دیگر به صورت آشکار حقوق مردم و خون زنان و کودکان پایمال می شود اما هیچ اعتراض و بیانیه ای صورت نمی گیرد اما اینها تنها با استناد به دروغ پردازی های منافقینی که خون ۱۷ هزار نفر از مردم ایران را بر زمین ریختند قطعنامه صادر می کنند، در این شرایط مشخص است که قطعنامه کمیته حقوق بشر سازمان ملل هیچ اثری و ارزشی ندارد و خود دنیا هم نسبت به صدور چنین قطعنامه هایی می خندد.

غضنفرآبادی در ارزیابی طرح ممنوع الخروج کردن دانشجویان معترض خاطرنشان کرد: دانشجو با داعشجو فرق می کند؛ باید به افرادی که واقعاً دانشجو هستند و قوانین را رعایت کردند احترام گذاشت و با آن دانشجویانی که تخلف کردند و حریم ها و حرمت را شکستند طبق قانون برخورد کرد چراکه از دانشجویی که در دانشگاه درس می خواند بی اطلاعی از قانون و مقررات پذیرفته نیست.

این خبر توسط سایت برترین ها منتشر شده و برخط نیوز صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : برترین ها

اخبار گوناگون در برخط