رونمایی از ۴۰ دستگاه جمع آوری زباله های بیمارستانی با حضور شهردار تهران
سرویس اجتماعی - امروز با حضور شهردار تهران از ۴۰ دستگاه خودروی ویژه حمل زباله‌های بیمارستانی با هدف جمع آوری بهداشتی پسماندهای عفونی رونمایی شد.

پیروز حناچی در آیین رونمایی از ناوگان جدید حمل پسماندهای بیمارستانی سازمان مدیریت پسماند شهر تهران گفت: یکی از بخش های مهم پسماند شهر تهران پسماندهای عفونی و بیمارستانی هستند که در شرایط شیوع کرونا شاهد بودیم بیش از ۱۰۰ تن از این پسماند در تهران جمع آوری می شود و امروز در این مراسم بخشی از تجهیزات این حوزه نوسازی شده است. این کار با هدف افزایش بهداشت و امحای صحیح پسماندهای بیمارستانی انجام شده است.

وی در خصوص بی خطرسازی پسماندهای بیمارستانی و نقش نظارت شهرداری تهران در این حوزه گفت: بی خطر کردن پسماندهای بیمارستانی در داخل بیمارستان ها برعهده وزارت بهداشت است و جمع آوری صحیح و بهداشتی این پسماندها توسط شهرداری تهران دنبال می شود. آن زمان که ما از این بیمارستان ها این  گونه زباله ها را دریافت می کنیم، فرض بر بی خطر شدن این زباله ها است به شکلی که این زباله ها باید در داخل بیمارستان ها رفع خطر شوند و مسئولیت این کار با وزارت بهداشت است.

در انتهای این مراسم پیروز حناچی  - شهردار تهران - در پاسخ به سوالی در خصوص سرنوشت پادگان ۰۶ و تعاملات با ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: مصوبات قانونی گرفته شده و موضوع در جریان است.

منبع : خبرگزاری ایسنا

اخبار گوناگون در برخط نیوز