واکنش پلیس به انتشار کلیپ درگیری مامور با موتورسوار متخلف در مشهد
سرویس اجتماعی - معاون اجتماعی پلیس راهورناجا گفت: عامل انتشار کلیپ درگیری مامور با موتورسوار متخلف، بدون اعلام واقعیت و به قصد تخریب و زیر سؤال بردن پلیس، فقط صحنه دستگیری فرد مذکور را منتشر کرده است.

 ، سرهنگ عین اله جهانی معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا در خصوص کلیپی تحت عنوان "ضرب و شتم راکب موتورسیکلت توسط راهور" در استان خراسان رضوی گفت: در راستای اجرای طرح برخورد با موتورسیکلت های متخلف محدوده میدان فهمیده، عوامل پلیس راهور منطقه 2 راهور شهر مشهد تعدادی موتورسیکلت متخلف را متوقف و به داخل کفی حمل موتور منتقل کردند.

وی گفت: در حالیکه تقریبا طرح خاتمه یافته بود یک نفر از شهروندانی که موتورسیکلتش همان ابتدای طرح به علت ارتکاب تخلفات رانندگی( مشمول انتقال به پارکینگ بوده ) در بالای کفی حمل موتور قرار داشته، با دو نفر از دوستانش تماس گرفت.

سرهنگ جهانی تصریح کرد: فرد مذکور دوستانش را به صحنه فراخواند و به محض رسیدن دوستانش یکی از آنها با هویت معلوم (تبعه عراق) به بالای کفی  رفته و ضمن گشودن درب آن، دو دستگاه از موتورسیکلتها را با پایین پرتاب کرد تا به موتورسیکلت خودش که در لابلای سایر موتور ها بوده دست یابد.

معاون اجتماعی پلیس راهور ناجا افزود: مامورین راهور نیز جهت جلوگیری از تخریب اموال شهروندان و یا به سرقت رفتن موتورسیکلتهایی که رسید آنها تحویل مالکان شده و امانت در اختیار پلیس بود وارد عمل شده که نامبردگان ضمن توهین، فحاشی و تهدید در ابتدای امر شروع به درگیری با مامورین کردند که تا زمان رسیدن عوامل انتظامی، کارکنان راهور در آن شرایطی که( با توجه به موقعیت محل) هر لحظه امکان خطرات دیگر متصور بوده ، مقاومت کردند.

وی گفت: در نهایت افراد مذکور تحویل عوامل گشت انتظامی شده و موضوع به مرجع قضایی نیز منعکس شد. 

سرهنگ جهانی افزود: در همین راستا پرونده ای در شعبه 232 بازپرسی مجتمع قضایی شهید رجایی مشهد مقدس در حال رسیدگی بوده و  متهمان طبق دستور مقام قضایی به زندان منتقل شده و پرونده کماکان در حال رسیدگی است.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا در خصوص فیلم منتشر شده گفت: شخص منتشر کننده بدون اعلام واقعیت و به قصد تخریب و زیر سؤال بردن مامورین پلیس راهور، فقط صحنه ای که مامورین اقدام به دستگیری فرد مذکور را کردند منتشر نمودند.

وی گفت: در صحنه هایی که قسمت هایی از آن از طریق دوربین های سازمان ترافیک ضبط شده است نامبردگان با توسل به زور و درگیری قصد به دست آوردن موتورسیکلت خود را داشته اند که مامور انتظامی در راستای وظایف محوله و مادامی که موفق به پیاده کردن آنها نشده با اسپری کردن افشانه به سمت آنان باعث شد تا مامورین راهور بتوانند فرد مذکور را به پایین منتقل کنند، در حالیکه در فیلم منتشر شده این قسمت برش خورده است.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز