۱۵۷بیمار مبتلا به کرونا در کردستان بستری هستند

۱۵۷بیمار مبتلا به کرونا در کردستان بستری هستند

۰۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۳ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اجتماعی - رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از مرگ 3 بیمار دیگر در 24 ساعت گذشته خبر داد و گفت: در حال حاضر 157 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

فرزین رضاعی در خصوص آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک شهرستان های استان اظهار کرد: در سنندج 66 نفر، سقز 24 نفر، مریوان 17 نفر، قروه 11 نفر، بیجار 16 نفر، کامیاران 10 نفر، دیواندره 2 نفر، بانه 10 نفر و دهگلان 1 نفر بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند.

وی عنوان کرد: در حال حاضر 36 نفر بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه (آی سی یو) بستری هستند.

رضاعی از مرگ 3 بیمار دیگر در 24 ساعت گذشته خبر داد و آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را 468 نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد 165 نفر در سنندج،90 نفر در سقز، 41 نفر در قروه، 38 نفر در کامیاران، 35نفر در بانه، 34 نفر در دیواندره، 28 نفر در بیجار، 27 نفر در مریوان و 10نفر در دهگلان جان باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان در پایان سخنان خود خطاب به شهروندان یادآور شد: همچنان روند فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست وشوی مرتب دست ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

منبع : خبرگزاری ایسنا

اخبار گوناگون در برخط نیوز