الگوی جدید ابتلا به کرونا -  متخلفان بهداشتی شناسایی شوند

الگوی جدید ابتلا به کرونا - متخلفان بهداشتی شناسایی شوند

۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۷ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس اجتماعی - معاون وزیر بهداشت گفت: الگوی بیماری کرونا خانوادگی شده است.

علیرضا رییسی معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به محدودیت سفر در پنج استان کشور، گفت: حرکت خوبی شروع شده است، اما از وضعیت راضی نیستم. در روزهای گذشته همزمان با تعطیلات آخر ماه صفر کاهش ۲۰ تا ۲۵ درصدی سفر ها را شاهد بودیم و به نظر من زمانی به نقطه آرامش می رسیم که مردم درک کنند نباید سفر بروند و متاسفانه برخی هنجار شکنی می کنند و شیوه نامه های بهداشتی را نادیده می گیرند.

معاون بهداشت وزیر بهداشت،  با بیان اینکه الگوی بیماری کرونا خانوادگی شده است، اظهار کرد: این موضوع خود عامل افزایش شمار مبتلایان به کرونا محسوب می شود و ابتلای خانوادگی بدان معناست که خانواده ها در حال رفت و آمد خانوادگی هستند و این باعث ابتلای اعضای فامیل و آشنایان نزدیک به کرونا می شود.

رییسی تصریح کرد: در شرایط کنونی حتی باید جلوی خروج از منزل برای موارد غیر ضروری گرفته شود؛ چرا که بیماری کرونا در حال جولان دادن است و سفر های غیر ضروری در این شرایط اصلا درست نیست. 

معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: باید برای تعطیلات آخر هفته یا هر تعطیلی دیگری ممنوعیت در نظر گرفته شود و متخلفان بهداشتی شناسایی شوند و جرایم سنگین تری بپردازند. باید بدانیم که کرونا واقعی بوده و اصلا ضعیف نشده است.

رییسی در پاسخ به این سوال که چرا کارمندان دور کار نمی شوند، گفت: مجوز دورکاری برای افراد مبتلا به بیماری زمینه ای به استانداران داده شده است و دورکاری هم می تواند یکی از محدودیت های پیشنهادی به ویژه در استان های با وضعیت قرمز باشد، اما باید توجه داشت که کم کردن تعداد ارائه دهندگان خدمت و دورکاری می تواند موجب شلوغی برخی ادارات دولتی شود و حتی در مواردی برای کاهش شلوغی ها نیاز به افزایش نیرو وجود دارد. نمی توان دورکاری را برای همه مشاغل و ادارات اعمال کرد.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز