گزارش -  انتقاد 5 هزار نفر به حذف ماده 28- آیا دیگر آموزش و پرورش آزمون استخدامی ندارد؟!
سرویس اجتماعی - برخی افراد این گلایه را دارند که ماده 28 دانشگاه فرهنگیان حذف شده است و دیگر آزمون استخدامی برگزار نمی‎شود اما آیا دیگر آموزش و پرورش، آزمون استخدامی ندارد؟!

گروه تعلیم و تربیت: برخی مخاطبان خبرگزاری فارس در سامانه «فارس من» با درج سوژه ای با عنوان «انتقاد برخی افراد از حذف ماده ۲۸ برای استخدام در آموزش و پرورش» عنوان کردند که قرار است ماده 28 دانشگاه فرهنگیان حذف شود و دیگر آموزش و پرورش، آزمون استخدامی برگزار نمی کند.

این افراد که فارغ التحصیلان دانشگاه ها هستند، عنوان می کنند که امکان جذب در آموزش و پرورش را با حذف ماده 28 از دست می دهند. در حال حاضر 5 هزار نفر به این پویش پیوستند.

اما ماده 28 دانشگاه فرهنگیان چیست؟ در ماده28 اساسنامه دانشگاه فرهنگیان آمده است: «تأمین بخشی از نیازهای خاص آموزش و پرورش در رشته هایی که امکان ‏توسعه آن از طریق «دانشگاه» وجود ندارد، مطابق ضوابط و مقررات وزارت آموزش و ‏پرورش از میان دانش آموختگان سایر دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی ‏کشور و حوزه های علمیه، مشروط به گذراندن دوره یکساله مهارت آموزی در «دانشگاه» ‏بلامانع می باشد».‏

علی الهیار ترکمن معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در خصوص گلایه این 5 هزار نفر درباره آزمون استخدامی، اظهار کرد: چنین چیزی اصلا صحت ندارد. طبق قوانین و مقرراتی که داریم و بر اساس نیازهای کوتاه مدت و بلند مدت مان، سهمیه ها و مجوزهای استخدامی که از سازمان اداری و استخدامی می گیریم، به ماده 28 و جذب از طریق کنکور تقسیم می شود. 

الهیار ترکمن اضافه کرد: مثل سال های قبل، ماده 28 در دستور کار ما هست و ان شاءالله مجوز را که گرفتیم در همان اطلاعیه خودش برای ذی نفعان اعلام می کنیم.

به گزارش فارس، در حال حاضر جذب در آموزش و پرورش از سه طریق دوره های 4 ساله دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی، آزمون استخدامی که ماده 28 نیز از آن یاد می شود و جذب نیروهای حق التدریس، آموزشیار نهضت و مربیان پیش دبستانی است که از طریق مجلس صورت می گیرد.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز