توقیف بیش از ۱۵ هزار لیتر داروی گیاهی بدون مجوز

توقیف بیش از ۱۵ هزار لیتر داروی گیاهی بدون مجوز

۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۹ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اجتماعی - رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت ملارد از شناسایی یک کارگاه غیرمجاز خبر داد و گفت: از این کارگاه ۵ هزار داروی غیربهداشتی و ۱۵ هزارلیتر داروی گیاهی فاقد مجوز توقیف شد.

از ملارد، فردین حسن خانی رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان ملارد روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یک واحد کارگاهی که اقدام به تولید انواع فرآورده های گیاهی دارویی در یکی از باغات متروکه شهرستان ملارد کرده بود، توسط مأموران اداره صمت و شبکه بهداشت و درمان شهرستان ملارد شناسایی و تعطیل شد.

وی گفت: این کارگاه غیرمجاز دارو های گیاهی تقویتی برای درمان کرونا در شرایط غیر بهداشتی به صورت انبوه تولید می کرد که فاقد مجوز قانونی بودند و از مواد اولیه غیرمجاز استفاده می شد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت ملارد با اشاره به اینکه به علت عدم رعایت مسائل بهداشتی هیچ کدام از این دارو ها قابلیت مصرف ندارد، افرود: این واحد هیچ مجوز بسته بندی، تولید و عرضه نداشته و در بازرسی اولیه بیش از ۵ هزار داروی گیاهی آماده عرضه به بازار شناسایی شد.

حسن خانی با بیان اینکه مقدار بیش از ۱۵ هزار لیتر داروی گیاهی که در حال تهیه بود و قرار بود بسته بندی شود، توقیف شد، در ادامه تصریح کرد: چاپخانه داران پیش از اقدام به چاپ برچسب های فرآورده های غذایی و بهداشتی مجوزهای تولید و بهره برداری را حتماً از تولید کننده دریافت کنند.

منبع : خبرگزاری فارس