12 هزار ساختمان پرخطر در تهران - 1200 پروژه توسعه محلی در سال 99

12 هزار ساختمان پرخطر در تهران - 1200 پروژه توسعه محلی در سال 99

۰۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۹ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس اجتماعی - عضو شورای شهر تهران با اشاره به 1200 پروژه توسعه محلی در سال 99 گفت:12500 ساختمان پرخطر داریم.

محمد سالاری عضو شورای شهر تهران در صحن امروز شورا در نطق پیش از دستور خود درباره موضوع شهرفروشی و شهرسازی در تهران اظهار داشت: لغو مصوبه برج باغ ها و جایگزین مصوبه خانه باغ، تعیین تکلیف طرح موضوعی باغات انبوه و صیانت از میراث طبیعی و باغات شهر در این دوره از شهرداری انجام گرفته و تلاش کردیم از سونامی مال سازی ها و بلندمرتبه سازی های بی قاعده در پایتخت جلوگیری کنیم.

وی افزود: بارگذاری طرح تفصیلی بر روی سامانه شهرسازی جهت توقف فروش تراکم فراتر از طرح تفصیلی و برخورد با تخلفات پروژه های بزرگ مقیاس ساختمانی از اقدامات این دوره شهرداری بوده و رویکرد کمیسیون ماده 5 شهر تهران از درآمدزایی بی قاعده به کیفیت بخشی تبدیل شده است.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به انضباط بخشی به حوزه شهرسازی گفت: حذف رانت و امضاهای طلایی مورد توجه قرار گرفته و تصویب بیش از 1200 پروژه توسعه محلی در سال 99 داشته ایم.

سالاری گفت: ساخت و سازهای انبوه روی گسل های شهر تهران و وجود 12500 ساختمان پرخطر داریم از تبعات رویکرد شهرفروشی است و تبعات سویی را در جامعه به همراه دارد.

وی فقدان چارچوب و برنامه ای برای اقتصاد شهر، عدم تعریف درآمدهای پایدار قانونی و خودکفا اعلام کردن کلانشهرها بدون پیش بینی شیوه صحیح کسب درآمد را از عوامل توسل مدیریت شهری به درآمدزایی از هر شیوه ای دانست و گفت: این مسأله سبب شهرفروشی در تمام ابعاد پایتخت شده بود و فقدان برنامه برای اقتصاد شهرها عامل شکل گیری چرخه باطل شهرفروشی محسوب می شود.

عضو شورای شهر تهران توقف چرخه شهرفروشی را از ابرپروژه های مدیریت شهری دوره پنجم برشمرد و خاطرنشان کرد: کیفی سازی و تحقق حقوق عمومی شهر برنامه های شهرداری بوده که طی سال های اخیر انجام گرفته و از سوداگری، فساد، بی رابطه گری و آلودگی های زیست محیطی جلوگیری کرده است.

 

منبع : خبرگزاری فارس