توزیع هوشمند 8 هزار تبلت و سیم کارت بین دانش آموزان تحت پوشش بهزیستی
سرویس اجتماعی - رئیس سازمان بهزیستی کشور از توزیع هوشمند ۸ هزار تبلت و سیم‌کارت بین دانش‌آموزان تحت پوشش بهزیستی خبرداد و گفت با تأمین اعتبار ۲۴ میلیارد تومانی توسط بنیاد مستضعفان تبلت‌ها برای مددجویان ۱۳ تا ۱۸ سال خریداری و همراه با سیم‌کارت رایگان رایتل در قالب پلتفرم دیجی‌کالا ارسال شد.

به گزارش خبرنگار گروه جامعه رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به مشکلات عدیده ای که در دوران شیوع کرونا دامن گیر همه آحاد جامعه شد، عنوان کرد: افراد در معرض آسیب و کم برخوردار با مشکلات بیشتری روبرو شدند. مددجویان بهزیستی ولی نعمتان انقلاب و نظام هستند؛ لذا در ارائه گزارش از اقدامات بهزیستی برای جمع آوری کمک مؤمنانه در دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری به تعطیلی مدارس و عدم دسترسی مناسب دانش آموزان تحت پوشش اشاره کردیم که مهندس فتاح  برای کمک رسانی به این دانش آموزان تحت پوشش اعلام آمادگی کردند و این شروعی برای توزیع هوشمند ۸ هزار تبلت و سیم کارت بین دانش آموزان تحت پوشش بهزیستی با حفظ کرامت انسانی شد.

وحید قبادی دانا با اشاره به تأمین اعتبار ۲۴ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان برای خرید ۸ هزار تبلت، تصریح کرد: یک همکاری مؤمنانه بین بخش های مختلف کشور مشتمل بر سازمان بهزیستی کشور به عنوان یک دستگاه دولتی، بنیاد مستضعفان به عنوان نهادی حاکمیتی و رایتل به عنوان نهاد عمومی و غیردولتی (ارائه سیم کارت رایگان برای دسترسی به فضای اینترنت) شکل گرفت و در پایان نیز مجموعه دیجی کالا به عنوان استارت آپ بدون هزینه، توزیع هوشمند تبلت ها را در اقصی نقاط کشور به عهده گرفت.

قبادی دانا افزود: جمعیت هدف سازمان بهزیستی کشور برای اجرای این طرح ۸ هزار مددجوی امداد بگیر ۱۳ تا ۱۸ ساله بودند که با مشارکت بخش های مختلف ستادی و استانی بهزیستی این اقدام خوب به عنوان الگو و مدل تعاون در کار خیر شکل گرفت. از لحظه نخست سعی کردیم منزلت اجتماعی این افراد کاملاً لحاظ شود و هیچ یک از دانش آموزان رودررو با سازمانی نشدند و مثل یک شهروند عادی در قالب پلتفرم دیجی کالا این کالا به آن ها ارائه شد.

به گفته رئیس سازمان بهزیستی کشور توزیع هوشمند ۸ هزار تبلت و سیم کارت بین دانش آموزان تحت پوشش بهزیستی با حفظ کرامت انسانی باهدف توانمندسازی جامعه هدف بهزیستی صورت گرفته است؛ چراکه فرزندان بهزیستی آینده سازان جامعه هستند و با تحصیل شرایطی را برای خود به وجود می آورد که دیگر نیازمند دریافت مستمری وامداد نباشند و خودشان امدادرسان و کمک حال دیگران خواهند بود.

 

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز