کلاهبردار میلیاردی خشکبار در قم بازداشت شد

کلاهبردار میلیاردی خشکبار در قم بازداشت شد

۰۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۲ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اجتماعی - حجت الاسلام غریب از دستگیری یک کلاهبردار خرید محصولات کشاورزی، خشکبار و آجیل در سایت دیوار به ارزش حدود ۲۰ میلیارد تومان خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمین حسن غریب دادستان عمومی و انقلاب قم، با اشاره به اینکه این پرونده کلاهبرداری بیش از ۲۰ شاکی دارد،گفت: این متهم با رصد آگهی های سایت دیوار، افرادی را که اقدام به نشر آگهی فروش محصولات کشاورزی، خشکبار و آجیل می کردند، شناسایی می کرد و برای خرید محصولات آن ها ۲۰ درصد نقد و مابقی آن را چک های بی اعتبار به فروشندگان پرداخت و اموال آن ها را تصاحب می کرد.

دادستان قم گفت: متهم با کمک اعضای خانواده و همدستانش و اجرای مانور های متقلبانه، فروشندگان را به قم می کشاند و پس از جمع آوری و تصاحب این اموال به ارزش حدود ۲۰ میلیارد تومان متواری شده بود.

حجت الاسلام غریب با بیان اینکه این متهم طی روز های گذشته با عملیات قضایی و پلیسی ویژه ای شناسایی و در کرج دستگیر شد، گفت: با صدور دستورات قاطع قضایی و پیگیری های شعبه ۱۳ بازپرسی دادسرای قم از جمله اعطای نیابت قضایی به حدود ده شهر در کشور، مسدودی حساب های متهم، شناسایی و ردیابی خطوط تلفن مورد استفاده، دستور منع خروج متهم از کشور، متهم در کرج دستگیر شد و پیگیری های قضایی برای صورت برداری از انبار ها و اموال کشف شده، شناسایی و دستگیری افراد مرتبط، همدستان متهم و مالخر ها در حال انجام است.

دادستان قم در پایان در خصوص هوشیاری و رعایت احتیاط لازم در معاملات به شهروندان هشدار داد و تأکید کرد: مردم باید در معاملات خود بالاخص در فضای مجازی از اعتماد به افراد شیاد که با بیان قیمت مناسب و شرایط ویژه در یک معامله در کمین اموال آنان نشسته اند، جداً پرهیز کنند.

منبع : رکنا