اعطای شناسنامه به فرزندان با مادر ایرانی در قم شروع شد

اعطای شناسنامه به فرزندان با مادر ایرانی در قم شروع شد

۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اجتماعی - مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی قم گفت: در راستای قانون تابعیت،نمی‌توانستیم به فرزندان حاصل از مادران ایرانی و پدران خارجی تابعیت ایرانی اعطا کنیم، با تلاش‌های صورت گرفته مصوبه مجلس در سال ۹۸ تبدیل به قانون و در سال ۹۹ اجراشده است.

عباس شیرمحمدی امروز در جلسه شورای اطلاع رسانی استان اظهار داشت: پرونده های بررسی شده در اداره کل اتباع خارجی استانداری یک هزار و ۵۰۰ فقره است که ۵۰۰ پرونده به مراجع ذی ربط جهت اخذ استعلام و اعطای تابعیت ایرانی ارسال شده است.

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان قم با اشاره به اعلام ثبت نام متقاضیان از طریق سامانه استانداری در قم ابراز کرد: تعداد ۷ هزار و ۵۰۰ نفر تاکنون تشکیل پرونده دادند که تعداد  ۲ هزار پرونده در دفاتر خدمات اداره کل اتباع استان در حال بررسی است.

وی عنوان کرد: در راستای قانون تابعیت،نمی توانستیم به فرزندان حاصل از مادران ایرانی و پدران خارجی تابعیت ایرانی اعطا کنیم اما با تلاش های صورت گرفته مصوبه مجلس شورای اسلامی در سال ۹۸ تبدیل به قانون و در سال ۹۹ اجرا شد.

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان قم خاطرنشان کرد: طی استعلامات صورت گرفته تعداد ۷۰ پرونده جهت دریافت شناسنامه به ثبت اداره ثبت احوال استان ارسال شده است.

در حاشیه این جلسه ۳ مورد شناسنامه در اختیار خانواده های اتباع قرار گرفت.

منبع : خبرگزاری ایسنا